PARTNER PORTALU

Grupa Jaguar rozpoczyna sprzedaż domów

Grupa Jaguar S.A., spółka notowana na rynku NewConnect, zajmująca się obrotem nieruchomościami gruntowymi, budową domów oraz rewitalizacją kamienic, dokonała odbioru budowanych domów w kompleksie Sznurki k/Chmielna w woj. Pomorskim. Emitent rozpoczyna obecnie etap sprzedaży tych nieruchomości.

Autor: Housemarket.pl 28 września 2015 10:26

We wrześniu br. dokonano odbioru 4 budowanych przez spółkę domów w kompleksie Sznurki k/Chmielna w woj. Pomorskim. Nowo powstałe całoroczne domy zostały zbudowane na działkach usytuowanych nad Jeziorem Raduńskim należących do Grupy Jaguar S.A. w tzw. idei drugiego domu za miastem na weekend. Emitent od razu wprowadził je do sprzedaży, przeprowadzając wcześniej bardzo aktywną kampanię marketingową w mediach regionalnych. Realizacja tego projektu inwestycyjnego będzie miała istotny wpływ na wyniki finansowe Spółki w najbliższych kwartałach.

- Inwestycja „Sznurki” przesunęła nam się o ponad rok, a przyczyną tego była strona formalno-projektowa. Domy usytuowane są na działkach położonych na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, stąd pojawiło się więcej spraw do załatwienia, ale też dzięki temu mamy zakończoną inwestycję w przepięknej okolicy. Budowa została całkowicie sfinansowana ze środków własnych, więc każdy wpływ ze sprzedaży bezpośrednio powiększy nasze środki obrotowe - komentuje Jacek Wieczorkowski, członek zarządu spółki Grupa Jaguar S.A.

Emitent przewiduje, że budowa domów przyczyni się do wzrostu wartości działek znajdujących się w kompleksie Sznurki, bowiem wykonane zostały prace nad jego rozbudową oraz poprawą terenu. Powinno to mieć swoje odzwierciedlenie w poziomie sprzedaży działek w tej inwestycji. Grupa Jaguar S.A. zamierza również wykorzystać zdobyte doświadczenie w budowaniu domów i prowadzić kolejne przedsięwzięcia w tym segmencie biznesowym. Pierwszym z nich będzie budowa domów w kompleksie Zdrada w gminie Puck, w którym ma powstać 10 takich obiektów. Spółka w najbliższym czasie ogłosi przetarg na wybór ich wykonawcy.

- Zdobyte doświadczenie pozwoli nam śmielej podejść do kolejnych podobnych projektów. Pomimo, że nie jest to duża inwestycja, przeszliśmy całą procedurę związaną z budową domu, dróg wewnętrznych, melioracją i uzbrojeniem terenu, wykonaniem zjazdu z drogi powiatowej. Najcenniejsza natomiast obserwacja płynąca z tego doświadczenia to widoczny pozytywny wpływ zabudowania działki na wzrost popytu na działki sąsiednie - podsumowuje Wieczorkowski.

Grupa Jaguar S.A. zakończyła 2014 r. zyskiem netto na poziomie 753 tys. zł przy przychodach sięgających 1.155 tys. zł. Pod koniec marca br. Spółka wykupiła w terminie obligacje serii A o łącznej wartości nominalnej wynoszącej 1,31 mln zł. Natomiast pod koniec lutego br. Emitent przeprowadził terminowy wykup obligacji serii B o łącznej wartości nominalnej kształtującej się na poziomie 673 tys. zł. Osiągnięcie bardzo dobrych wyników finansowych w ub. roku było możliwe właśnie dzięki pozyskaniu środków z emisji papierów dłużnych, co pozwoliło Spółce realizować założenia przyjętego planu inwestycyjnego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych