PARTNER PORTALU

Grupa Robyg wyemitowała obligacje serii O na kwotę 30 mln zł

W dniu 06 sierpnia 2015 Grupa Robyg wyemitowała zabezpieczone obligacje serii O na kwotę 30 mln zł. Spółka zamierza wprowadzić obligacje do obrotu w alternatywnych systemach obrotu Catalyst i BondSpot.

Autor: housemarket.pl 06 sierpnia 2015 16:12

Emisja dokonana została na bardzo korzystnych warunkach i Spółka liczy, że pomoże to na wynegocjowanie w przyszłości jeszcze lepszych warunków kredytów bankowych. Termin wykupu obligacji serii O przypada na 6 sierpnia 2019 roku.

- Rok 2015 był niezwykle pracowity dla Grupy Robyg. Spółka zakupiła lub podpisała przedwstępne umowy nabycia 6 terenów inwestycyjnych za łączną kwotę ok. 130 mln zł w Warszawie i w Gdańsku, które pozwolą na wybudowanie ok. 3500 mieszkań. W pierwszym półroczu 2015 roku Grupa osiągnęła kontraktację na poziomie 1131 lokali - powiedział Oscar Kazanelson, przewodniczący Rady Nadzorczej Robyg S.A. - Wynik ten w perspektywie udanego roku daje nadzieję na wyrównanie, a nawet przewyższenie ubiegłorocznej, rekordowej w historii spółki kontraktacji na poziomie 2118 lokali netto - dodaje.

Ponadto w 2015 roku Grupa Robyg wyemitowała obligacje serii M i N na łączną kwotę 80 mln złotych i dokonała przedterminowego wykupu obligacji serii J.

- Zgodnie z założoną strategią spółka systematycznie uzupełnia bank ziemi w Warszawie i Gdańsku oraz nieustannie wzbogaca ofertę dostępnych lokali w oparciu o najnowsze trendy na rynku nieruchomości mieszkaniowych oraz potrzeby klientów - mówi Oscar Kazanelson.

W ostatnim czasie Grupa wprowadziła do sprzedaży m.in. nowy projekt Mila Baltica, kolejne budynki Osiedla Królewski Park, a także Park Wola Residence, Modern Żoliborz oraz nowe etapy projektu Young City. Spółka niezmiennie utrzymuje wysoką płynność finansową, dobrą kontrolę długu i z powodzeniem pozyskuje finansowanie na planowanie oraz realizację obecnych i przyszłych inwestycji.

- Z uwagi na dobre wyniki sprzedażowe, wysoki poziom zaufania ze strony klientów i instytucji finansowych oraz nieustający popyt na obligacje stabilnych i dobrze rokujących firm podjęliśmy decyzję o emisji i wprowadzeniu do obrotu kolejnej serii obligacji. W tym miejscu warto podkreślić, że obligacje serii O są najbardziej korzystnymi pod względem kosztów uzyskania finansowania obligacjami zabezpieczonymi, jakie w swojej historii wyemitowała spółka. Oznacza to, że Zarząd z sukcesem realizuje powierzone mu zadanie rozwoju Grupy i optymalizowanie finansów spółki - dodaje Oscar Kazanelson.

W 2015 roku Grupa Robyg nabyła lub podpisała umowy przedwstępne nabycia w Warszawie i Gdańsku 6 terenów inwestycyjnych za łączną kwotę ok. 130 mln zł:
- na warszawskim Bemowie, 3 działki o łącznej powierzchni ponad 81 tys. mkw., które pozwolą na wybudowanie ok. 1650 lokali mieszkalnych i komercyjnych;
- w warszawskim Ursusie, działkę o łącznej powierzchni około 5,3 ha, która pozwoli na wybudowanie około 980 mieszkań;
- w gdańskich dzielnicach Morena i Zaspa, 2 działki o łącznej powierzchni ok. 3,16 ha.

Grupa Robyg osiągnęła w I kwartale 2015 roku przychody w wysokości 76 mln zł (110 mln zł wliczając przychody z projektów joint venture) wobec 137,72 mln zł w analogicznym okresie roku 2014. W I kwartale 2015 roku spółka zakontraktowała 534 lokale (po uwzględnieniu rezygnacji) w Warszawie i Gdańsku, a w całym pierwszym półroczu bieżącego roku liczba ta wyniosła 1131 lokali. Zysk netto Grupy w I kwartale 2015 wyniósł 17 mln zł i wzrósł o 74,1 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast ekonomiczny zysk netto sięgnął 21 mln zł.

Od debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w 2010 roku Robyg SA regularnie dzieli się zyskiem z akcjonariuszami. Dotychczas spółka wypłaciła w ramach dywidendy:
- z zysku za 2010 rok w wysokości 0,07 zł na akcję, co stanowiło 27 proc. zysku ekonomicznego netto
- z zysku za 2011 rok w wysokości 0,12 zł na akcję, co stanowiło ponad 78 proc. zysku ekonomicznego netto
- z zysku za 2012 rok w wysokości 0,08 zł na akcję, co stanowiło niemal 31 proc. zysku ekonomicznego netto
- z zysku za 2013 rok w wysokości 0,08 zł na akcję, co stanowiło około 30 proc. zysku ekonomicznego netto
- z zysku za 2014 w wysokości 0,11 zł na akcję, co stanowiło około 37 proc. zysku ekonomicznego netto

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych