PARTNER PORTALU

Grupa Robyg wyemitowała obligacje za 60 mln zł

W dniu 28 października 2015 Grupa Robyg wyemitowała niezabezpieczone obligacje serii P na kwotę 60 mln zł. Spółka zamierza wprowadzić obligacje do obrotu w alternatywnym systemie obrotu Catalyst lub BondSpot.

Autor: Housemarket.pl 29 października 2015 12:23

Emisja dokonana została na bardzo korzystnych warunkach co odpowiada przyjętej przez zarząd firmy strategii dotyczącej poziomu i kosztów zadłużenia. Termin wykupu obligacji serii P przypada na 28 października 2019 roku.

- Kolejna w tym roku emisja obligacji na znaczącą kwotę uplasowana w ramach emisji prywatnej to bardzo dobry sygnał dla rynku. W samym 2015 roku spółka dotychczas pozyskała – z emisji 4 serii obligacji – 170 mln zł. Oznacza to przede wszystkim wysoki poziom zaufania jakim darzą spółkę instytucje finansowe, ale także dużą swobodę działania, jaką daje pozyskane finansowanie - mówi Oscar Kazanelson, przewodniczący Rady Nadzorczej Robyg. - Dzięki dobrej kontroli długu i wysokiej płynności finansowej Grupa Robyg może zwiększyć skalę prowadzonej działalności deweloperskiej. Grupa kontynuuje nabycia kolejnych gruntów pod inwestycje zarówno w Warszawie i Gdańsku oraz rozpoczyna kolejne projekty i etapy istniejących już inwestycji. Dzięki kompleksowemu podejściu do finansowania działalności i rozszerzania portfolio kontraktacja Grupy po 3 kwartałach 2015 roku wyniosła niemal 1800 lokali co przybliża spółkę do przekroczenia progu 2200 lokali w całym 2015 roku - dodał Kazanelson.

W sierpniu 2015 roku spółka wyemitowała obligacje zabezpieczone serii O na kwotę 30 mln zł. Termin zapadalności papierów przypada na 6 sierpnia 2019 roku. Obligacje serii O są najbardziej korzystnymi pod względem kosztów uzyskania finansowania obligacjami zabezpieczonymi, jakie w swojej historii wyemitowała spółka.

W 2015 roku Grupa Robyg nabyła lub podpisała umowy przedwstępne nabycia w Warszawie i Gdańsku 10 terenów inwestycyjnych za łączną kwotę ok. 203 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych