PARTNER PORTALU

Grupa Robyg zyskała nowego inwestora

Połączenie spółki Robyg z Goldman Sachs - silnym graczem na rynku, zwiększa jej możliwości inwestycyjne i poszerza perspektywy rozwoju.

Autor: HouseMarket.pl 05 kwietnia 2018 11:33

Goldman Sachs jest notowanym na giełdzie holdingiem bankowym i globalnym podmiotem prowadzącym działalność w zakresie międzynarodowej bankowości inwestycyjnej, papierów wartościowych oraz funduszy inwestycyjnych. To uznany w Europie i Stanach Zjednoczonych inwestor w nieruchomości. Planuje wykorzystać swój kapitał, by wesprzeć rozwój spółki Robyg i przyczyniać się do zdobycia roli lidera rynku. 

- Goldman Sachs to dla nas partner idealny – może zapewnić stabilne, długoterminowe finansowanie, ma ogromne doświadczenie rynkowe i znajomość naszego sektora w Europie i na świecie. Jestem przekonany, że Goldman Sachs wesprze Grupę Robyg w dalszym umacnianiu pozycji rynkowej w Polsce, szybkim rozwoju i zwiększeniu skali prowadzonej działalności. – podsumowuje Oscar Kazanelson, Przewodniczący Rady Nadzorczej Robyg. 

Od 18 lat na polskim rynku

Robyg od początku swojej działalności w Gdańsku, czyli od 2008 roku, wybudował i oddał do użytku 4455 mieszkania. Historia spółki jest dłuższa - w Warszawie działalność prowadzi już od roku 2000 i do chwili obecnej w stolicy spółka wybudowała już 7143 mieszkania. Robyg rozważa wejście do Krakowa lub Wrocławia.

 - W 2017 roku oferta firmy została wzbogacona o prestiżową inwestycję – Nadmotławie Estate. Nowy rok natomiast rozpoczął się dla Robyg premierą Nadmotławie Apartments – luksusowych apartamentów nad brzegiem Motławy. Od początku 2018 roku spółka wprowadziła do sprzedaży nowe etapy inwestycji Lawendowe Wzgórza oraz Nowa Letnica.

Robyg zamierza także wprowadzić do sprzedaży zarówno nowe etapy w  inwestycjach takich jak Stacja Nowy Gdańsk, Zajezdnia Wrzeszcz, Nadmotławie czy Nowa Letnica, jak również rozpocząć sprzedaż nowej inwestycji zlokalizowanej przy ul. Łódzkiej – komentuje Anna Wojciechowska, dyrektor Sprzedaży i Marketingu w gdańskim oddziale spółki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych