PARTNER PORTALU

Grupa Unibep SA bije rekordy

Miliard sprzedaży, rentowne wszystkie profile działalności i dobre perspektywy na przyszły rok – tak w skrócie wygląda podsumowanie 2014 r. Grupy Unibep SA.

Autor: gs/Unibep 17 lutego 2015 21:44

Rok 2014 to dla Grupy Unibep SA czas bicia rekordów. Spółka została wyróżniona w rankingu Buildera i Kompasu Inwestycji.pl jako największy w Warszawie generalny wykonawca. Miano to zapewniły deweloperowi 22 czynne budowy na terenie stolicy. Oprócz Warszawy Unibep buduje również mieszkania w Poznaniu.

Warszawskie osiągnięcia

Jednym z największych budowlanych wyzwań, które Unibep podjął jest budowa osiedla Słodowiec City. 777 mieszkań jednej inwestycji budowanych w jednym etapie, to wyzwanie. Kontrakt opiewa na kwotę 137 777 000 zł. Na innej warszawskiej budowie InCity (III etap tego projektu), zawisła też najwyższa w historii warszawskiej mieszkaniówki Unibepu wiecha – na 16 piętrze. W budynku znajdzie się 166 mieszkań.

Unidevelopment, zależna spółka deweloperska, może pochwalić się za to rekordowym bankiem ziemi – prawie 130 tys. mkw. pum. Na tym terenie powstanie ponad 2 600 mieszkań, zarówno w Warszawie, jaki i Poznaniu.

Sukcesy na obcych rynkach

Działalność eksportowa Grupy również wznosi się na wyżyny. Unibep buduje coraz dalej od domu. Na wschód – miasto Tiumeń na Syberii, ponad 2 700 km od Bielska Podlaskiego, głównej siedziby spółki. Tam powstaje kompleks apartamentowo-biurowy. Kontrakt opiewa na 140 mln zł.

Na północ – prawie 1 900 km od Bielska Podlaskiego, 300 km za kołem podbiegunowym. W Norweskim Tromso na osiedlu Strandkanten znajdzie się 155 mieszkań. Inwestycję wyceniono na 60 mln zł. Obiekt realizowany jest przez produkcyjny oddział Unihouse.

Lata działalności Unihouse pozwoliły spółce zostać największym polskim wykonawcą generalnym na norweskim rynku. Rok 2014 oddział zakończył wynikiem 908 wybudowanych mieszkań i 301 w trakcie budowy.

Wyzwania noworoczne

W nowy 2015 r. Grupa Unibep SA wchodzi z wyzwaniami – dokończeniem zaczętych budów, ale też planami na nowe inwestycje. Unihouse chce wejść na nowe rynki zagraniczne. Nie tylko z obecną ofertą domów modułowych i generalnego wykonawstwa, ale też z nowymi produktami, np. łazienkami modułowymi czy przedszkolami.

O sukcesach świadczą też nagrody, które otrzymała Grupa Unibep S.A. Początek roku to drugi Diament do Złotej Setki Lidera Polskiego Biznesu, tytuł „Budowlana Firma Roku” oraz „Osobowość w Branży” dla prezesa Leszka Marka Gołąbieckiego przyznane przez miesięcznik Builder. Unibep został też „Tym, który zmienia polski przemysł”. Miesięcznik „Nowy Przemysł” docenił dynamikę i ekspansję w budownictwie, a szczególnie – umiejętną realizację strategii zrównoważonego rozwoju opartego na ekspansji eksportowej, która zaowocowała dużą skalą działalności i dobrymi wynikami finansowymi.

Początek nowego roku to też dla Unibepu kolejna zmiana w zarządzie, który po raz pierwszy w historii ma czteroosobowy skład. Członkiem zarządu oraz dyrektorem handlowym został Jan Piotrowski – absolwent Wydział Budownictwa Lądowego na Uniwersytecie w Białymstoku. Jest też absolwentem Podyplomowego Studium Menedżerskiego w zakresie zarządzania SGH w Warszawie. Z Grupą Unibep związany od 2005 r. Rozpoczął pracę jako kierownik kontraktu, dwa lata później został dyrektorem ds. rozwoju. Od 2008 r. pełnił też funkcję prokurenta. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych