PARTNER PORTALU

Grupa Waryński będzie realizować mieszkania na wynajem?

Mieszkania czynszowe to ciekawa alternatywa dla klientów, plasująca się pomiędzy klasycznym wynajmem a zakupem mieszkania na kredyt. Ma duży potencjał i obiecujące perspektywy – mówi Jarosław Jankowski, prezes Grupy Waryński i nie wyklucza realizacji tego typu inwestycji.

Autor: HouseMarket.pl 03 czerwca 2015 08:50

– Segment mieszkań czynszowych w naszym kraju dopiero raczkuje. Z obserwacji rynków europejskich wynika, że mieszkania na wynajem stymulują gospodarkę w obszarze budownictwa mieszkaniowego. Z dużym zainteresowaniem przyglądamy się rozwojowi tego segmentu i nie wykluczamy realizacji tego typu inwestycji. Mamy już za sobą pierwsze rozmowy z potencjalnymi operatorami, dla których moglibyśmy wybudować mieszkania na wynajem – powiedział Jarosław Jankowski.

Prezes Grupy Waryński ocenił obecną kondycję rynku mieszkaniowego jako bardzo dobrą. – Sytuacja jest już porównywalna do okresu przed kryzysem w 2008 roku – mówi prezes Jankowski. – W mojej opinii rynek charakteryzuje się stabilizacją, tzn. nie ma agresywnej gry pomiędzy deweloperami, ani wzrostu cen działek. Wydaje się, że również banki zachowują się racjonalnie – dodaje.

Deweloper zwrócił również uwagę na dużą liczbę transakcji o charakterze inwestycyjnym. – Po trwającym kilka lat kryzysie i wprowadzeniu ustawy deweloperskiej rynek mieszkaniowy już się wyklarował – mówi Jarosław Jankowski. – Wejście każdego nowego gracza jest dużo trudniejsze. Mogą się zdarzyć jeszcze jakieś konsolidacje, biorąc pod uwagę procesy, jakie mają miejsce w ważnych gałęziach gospodarki. W przyszłym roku może nas czekać również małe spowolnienie tempa sprzedaży, jednak nie będzie to skokowa czy trudna do przewidzenia sytuacja – zakończył prezes Grupy Waryński.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych