PARTNER PORTALU

Grupa Waryński zapowiada nowe inwestycje mieszkaniowe

Jeszcze w tym roku ruszą kolejne etapy dwóch największych projektów mieszkaniowych, które Grupa Waryński realizuje wspólnie z partnerami biznesowymi. Ale to nie koniec - zdradza prezes Jarosław Jankowski.

Autor: housemarket.pl 12 maja 2015 14:46

Grupa Waryński prowadzi obecnie dwa duże projekty mieszkaniowe na warszawskiej Woli: Stację Kazimierz z firmą Polnord oraz Miasto Wola ze spółką Dantex. – W Stacji Kazimierz mamy sprzedanych już ponad 80 proc. lokali z pierwszego etapu i przed wakacjami zamierzamy uruchomić etap drugi – mówi prezes Jarosław Jankowski. – Z kolei w pierwszym etapie Miasta Wola sprzedaliśmy ok. 90 proc. mieszkań. Drugi etap, którego budowa zaczęła się na początku maja sprzedany jest już w 40 procentach.

Jak zapewnia prezes Grupy Waryński, dobre tempo sprzedaży pozwoli inwestorom uruchomić w tym roku kolejny, trzeci etap Miasta Wola. Projekt obejmuje łącznie co najmniej 9 etapów, a jego realizacja potrwa 3-4 lata. – W obu projektach chcemy zaoferować łącznie około 1,7 tys. mieszkań – mówi prezes Jankowski.

Deweloper bierze również pod uwagę realizację nowych inwestycji. – Rozmawiamy z potencjalnymi partnerami o budowie nowych mieszkań na Bemowie, Woli i Mokotowie, być może jeszcze na Pradze Południe – mówi Jarosław Jankowski.

Prezes Grupy Waryński odniósł się także do dopłat w ramach programu Mieszkanie dla Młodych.

– Na warszawskim rynku nie zdaje on egzaminu – wyjaśnia. – Dzisiaj większość deweloperów budujących w centralnych lokalizacjach nie posiada w ofercie mieszkań objętych MdM. Limity przewidziane przez rozporządzenie są tak niskie, że nie jesteśmy w stanie skonstruować oferty dla klienta.

Zdaniem dewelopera władze powinny zmodyfikować program w taki sposób, by stał się silnym bodźcem zarówno dla kupujących, jak i dla deweloperów. – Wówczas program będzie korzystny dla obu stron, a dodatkowo pobudzi gospodarkę i stanie się bardziej efektywny dla budżetu państwa. 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych