PARTNER PORTALU

i2 Development bije własne rekordy sprzedaży

Deweloper odnotował w 2015 r. wzrost sprzedaży w porównaniu do 2014 r. o 60 proc., co sprawia, że miniony rok był rekordowy dla firmy. W 2016 r. spółka planuje kolejne inwestycje, a także zapowiada publiczną emisję akcji i wejście na GPW.

Autor: HouseMarket.pl 20 stycznia 2016 10:58

- Nasze inwestycje powstają w okolicy wrocławskiego Rynku, a także w zielonych, dobrze skomunikowanych częściach miasta. Grupa i2 obejmuje dewelopera, biuro architektoniczne oraz generalnego wykonawcę, co sprawia, że jesteśmy samowystarczalni i z powodzeniem możemy poszerzać naszą ofertę o kolejne projekty – mówi Marcin Misztal, wiceprezes i2 Development.

W 2015 r. firma sprzedała 420 mieszkań z oferty, w której znajdowało się w każdym miesiącu średnio zaledwie 355 lokali. Ogółem, w minionym roku nabywców znalazło o 60 proc. więcej mieszkań niż w 2014 r. Deweloper zapowiada, że posiadany bank ziemi pozwoli na realizację kilku nowych inwestycji.

W minionym roku i2 Development rozpoczął prace w swojej flagowej inwestycji Bulwar Staromiejski. Trwa rewitalizacja czterech z 14 obiektów mieszkaniowych. Koncepcja Bulwaru Staromiejskiego zakłada wykorzystanie potencjału położenia inwestycji w otulinie rzeki Odry i fosy miejskiej. Obecnie prace są prowadzone w luksusowym budynku Lofty przy fosie, Na Kazamatach, a także w dwóch kamienicach Między Basztami.

Do oferty dewelopera w 2015 r. wprowadzono też mieszkania w inwestycji zlokalizowanej w pobliżu wrocławskiego Rynku Przy Ptasiej. Ponadto do sprzedaży trafiły projekty usytuowane w kameralnych dzielnicach Wrocławia. Można już kupować lokale w inwestycji Ostoja Oporów położonej na pograniczu osiedla Oporów i Osiedla Klecina. Nowością w ofercie i2 Development jest także projekt Piękna 58, który powstaje w południowo-wschodniej części Wrocławia, w dzielnicy Krzyki na osiedlu Huby.

W 2016 r., oprócz kontynuacji rozpoczętych inwestycji i wprowadzania do oferty nowych projektów, deweloper zamierza powiększać bank ziemi. Spółka przewiduje również publiczną emisję akcji i wejście na GPW w pierwszym półroczu tego roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych