PARTNER PORTALU

Inpro liczy na 300 kolejnych mieszkań i domów do końca 2015

720 nowych mieszkań i domów w ofercie - to plan Inpro na 2015 rok. Deweloper zrealizował już ponad połowę założeń.

Autor: Housemarket.pl 18 maja 2015 13:55

Ponad 440 nowych mieszkań trafiła już do sprzedaży. W styczniu spółka rozpoczęła sprzedaż 118 mieszkań z pierwszego etapu osiedla Wróbla Staw Mieszkania. Natomiast w kwietniu i w maju do oferty wprowadzono trzy projekty: 18 domów jednorodzinnych z etapu H na osiedlu Wróbla Staw Domy, budynek C na osiedlu Chmielna Park (130 lokali) oraz osiedle Kwartał Uniwersytecki (175 lokali). Do końca roku Grupa planuje uruchomić sprzedaż w następujących lokalizacjach: osiedle Harmonia Oliwska (90 lokali), Osiedle Azymut w Gdyni (100 lokali), Golf Park w Tuchomiu (36 domów) oraz Osiedle Leszczynowe w Gdańsku (52 lokale).

Narastająco za pierwsze trzy miesiące 2015 roku grupa sprzedała łącznie 98 lokali (w rozumieniu umów przedwstępnych netto), czyli niemal identyczną liczbę jak rok wcześniej. Największym zainteresowaniem cieszyły się inwestycje City Park i Czwarty Żagiel, ze względu na atrakcyjną lokalizację w przystępnej cenie oraz Wróbla Staw Domy Wielorodzinne, z uwagi na dostępność w programie Mieszkanie dla Młodych.

- Pierwszy kwartał 2015 roku, pomimo podwyższonych limitów w zakresie wkładu własnego przy zaciąganiu kredytów, to okres utrzymującego się wysokiego trendu sprzedażowego. Projekty prowadzone w ramach działalności całej grupy spotkały się z wysokim poziomem zainteresowania ze strony klientów – mówi Piotr Stefaniak, prezes zarządu Inpro.

W pierwszym kwartale br. Inpro przekazała łącznie 76 lokali i było to o 30 proc. mniej niż w I kwartale 2014 roku, kiedy to wydano 108 mieszkań. Niska liczba przekazań wynika bezpośrednio z cyklu deweloperskiego. Przeważająca część obrotów Spółek Inpro i Domesta przypadać będzie na drugą połowę roku 2015, kiedy to, przy założeniu braku opóźnień w procedurach administracyjnych związanych z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, rozpocznie się realizacja kilku projektów. Przychód z nich, który zostanie zaksięgowany w 2015 roku powinien oscylować w przedziale 90-110 mln zł.

Grupa Inpro wypracowała skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie 32 mln zł netto, czyli o 22 proc. niższe niż w pierwszym kwartale 2014 roku. Natomiast zysk brutto ze sprzedaży w trzech pierwszych miesiącach br. wzrósł o 3 proc. do wartości 7,7 mln zł, a zysk netto wyniósł 1,8 mln i był wyższy o 21 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. 

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych