PARTNER PORTALU

J.W. Construction debiutuje na Catalyst

Ruszyło pierwsze notowanie obligacji J.W. Construction Holding S.A. Do obrotu na Catalyst trafiło 120 tys. obligacji na okaziciela serii JWC1217 o wartości nominalnej 1.000 zł każda.

Autor: HouseMarket.pl 12 lutego 2016 11:43

12 lutego 2016 r. J.W. Construction Holding S.A. zadebiutowała na rynku obligacji Catalyst. Debiut jest konsekwencją emisji obligacji z dnia 10 grudnia 2015 r. o wartości 120 mln zł. Środki z emisji zostały przeznaczone na częściowe refinansowanie zobowiązań z tytułu wyemitowanych wcześniej obligacji (serii JWC0116, JWC0415 oraz JWX0415) w wysokości 180 mln zł. Bardzo dobra płynność finansowa spółki pozwoliła już na obniżenie zobowiązań z tytułu przedmiotowych obligacji o 60 mln zł. Dodatkowo w perspektywie 2016 i 2017 r. planowany jest ich całkowity wykup.

- Spółka została pozytywnie oceniona przez inwestorów, co pozwoliło z sukcesem zakończyć proces emisji obligacji. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom zdecydowaliśmy się na wprowadzenie obligacji do obrotu na Catalyst. Uważamy, że obecność na nim podkreśla stabilność i wiarygodność podmiotów obecnych na tym rynku - mówi Małgorzata Szwarc-Sroka, członek rady nadzorczej J.W. Construction Holding S.A. nadzorujący Pion Ekonomiczny i Biuro Relacji Inwestorskich. - Będziemy realizować przejrzystą strategię spółki, związaną z zabudową dużego banku gruntów, który pozwoli na wybudowanie ponad 6 tys. lokali, w tym 2.391 w trakcie realizacji i 3.823 lokali planowanych do uruchomienia w najbliższych latach, a także 458 realizowanych jednostek aparthotelu. Jesteśmy przekonani, że powyższe przełoży się znacząco zarówno na wyniki spółki, jak i wypracowane nadwyżki finansowe w najbliższych okresach.

Dwuletnie papiery o wartości nominalnej 120 mln zł wyemitowane zostały przy oprocentowaniu ustalonym w oparciu o stawkę WIBOR 6M powiększoną o marżę, z częściowym wykupem w grudniu 2016 r. i końcowym terminem wykupu planowanym na grudzień 2017 r. Oprocentowanie obligacji będzie wypłacane w okresach półrocznych.

Emisja obligacji z końcem zeszłego roku to nie jedyne wydarzenie mające wpływ na funkcjonowanie Grupy. W 2015 przede wszystkim udało się uruchomić duże projekty deweloperskie, takie jak kolejne etapy flagowej inwestycji Bliska Wola oraz Apartamenty Wola Invest na ok. 1 tys.lokali, a także drugi etap Zielonej Doliny w Warszawie, w ramach którego w pierwszej kolejności powstanie 321 mieszkań. Jednocześnie deweloper kontynuował realizację dwóch etapów inwestycji Nowe Tysiąclecie w Katowicach, Bernadowo Park w Gdyni, Centrum III w Łodzi oraz domów zlokalizowanych w gminie Ożarów.

Mijający rok był również bardzo udany pod względem sprzedażowym, spółka odnotowała sprzedaż na poziomie 1569 lokali wobec 1097 lokali w 2014 roku, co oznacza ponad 40-procentowy wzrost sprzedaży.

- Rok 2015 minął pod znakiem zakupu mieszkań i domów kwalifikujących się do rządowego programu MdM, a także apartamentów pod wynajem. Według przekazanych przez deweloperów danych sprzedażowych, uplasowaliśmy się na II miejscu pod względem sprzedaży mieszkań w stolicy. O pozycji firmy zdecydowała sprzedaż na poziomie 1229 lokali na warszawskim rynku. Dobrej sprzedaży mieszkań sprzyjały niskie stopy procentowe, a także obawy przed wzrostem od stycznia 2016 roku o kolejne 5 proc. wymogu dotyczącego wysokości minimalnego wkładu własnego - mówi Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych