PARTNER PORTALU

J.W. Construction liczy na kolejny dobry rok

Rok 2015 należał do deweloperów i ich klientów. Wiele firm odnotowało wysokie wzrosty sprzedaży. W przypadku J.W. Construction poziom sprzedanych mieszkań rok do roku po trzecim kwartale wyniósł 50 procent.

Autor: HouseMarket.pl 23 grudnia 2015 13:12

Według Małgorzaty Ostrowskiej, członka zarządu oraz dyrektora pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding rok 2015 to był intensywny i zarazem bardzo pozytywny czas dla spółki. Przede wszystkim udało się uruchomić duże projekty deweloperskie, jak trzeci etap Bliskiej Woli i Apartamenty Wola Invest, a także drugi etap Zielonej Doliny w Warszawie.

- Mijający rok był także udany pod względem sprzedażowym. Zakontraktowanie 1189 lokali po trzecim kwartale wskazuje na szeroko  zakrojone prace zarówno inwestycyjne, jak i przygotowawcze do uruchomienia nowych projektów mieszkaniowych – tłumaczy Małgorzata Ostrowska. Jednocześnie spółka starała się dostosować politykę sprzedażową do zmian wynikających z regulacji rządowych i sytuacji makroekonomicznej w kraju.

Głównym impulsem wpływającym na rynek w mijającym roku były utrzymujące się na niskim poziomie stopy procentowe przekładające się na korzystne oprocentowanie kredytów mieszkaniowych oraz możliwość zakupu mieszkania w ramach rządowego programu MdM. Czynnikiem stymulującym popyt była również atrakcyjna cena oferowanych przez dewelopera nieruchomości.

- Nasza działalność została doceniona przez ekspertów w dziedzinie budownictwa z Centralnego Biura Certyfikacji Krajowej, przyznając spółce nagrodę Dewelopera Roku 2015 za wysoką jakość świadczonych usług, solidność zrealizowanych inwestycji oraz doskonałą znajomość rynku nieruchomości, która w efekcie idealnie wpisała się w kompleksową ofertę dopasowaną do potrzeb klientów – podkreśla Małgorzata Ostrowska.

Prognozy na przyszły rok są równie obiecujące.

- Na bazie posiadanych gruntów planujemy uruchomić nowe projekty na 3743 lokale.  Mimo wymogu posiadania od 2016 roku minimalnego wkładu własnego na poziomie 15 proc., niskie stopy procentowe w połączeniu ze wzrostem optymizmu nabywców, spowodowanym dobrą sytuacją gospodarczą w kraju, sprzyjać będą utrzymaniu sprzedaży mieszkań na wysokim poziomie – uważa Małgorzata Ostrowska.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych