PARTNER PORTALU

J.W. Construction sprzedaje coraz więcej mieszkań. Zobacz, co teraz budują

W I półroczu 2017 roku J.W. Construction Holding odnotowała 16-procentowy wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloper sprzedał 850 lokali w porównaniu do 733 w tym samym okresie roku ubiegłego.

Autor: housemarket.pl 21 września 2017 13:27

Przychody netto grupy w I półroczu były równe 135 mln zł, przy marży brutto ze sprzedaży na poziomie 22 %. Pozwoliło to na osiągnięcie zysku brutto ze sprzedaży na poziomie 30 mln zł. Na poziomie wyniku netto grupa odnotowała stratę 3,5 mln zł. Była ona spowodowana brakiem możliwości przekazań lokali z kończonych budów.

- Kolejny kwartał raportujemy satysfakcjonującą sprzedaż, jednak obecne wyniki księgowe nie są odzwierciedleniem bieżącej sprzedaży, a liczby przekazań gotowych lokali klientom, która decyduje o wysokości przychodów i zysków - wyjaśnia Małgorzata Szwarc-Sroka, członek rady nadzorczej J.W. Construction Holding.

Obecnie niemal wszystkie inwestycje są w trakcie realizacji lub w trakcie uzyskiwania pozwoleń na użytkowanie, a pula lokali gotowych praktycznie się wyczerpała. - W związku z tym w I półroczu przekazaliśmy jedynie 290 lokali. Podobnie jak rok temu dla wyników kluczowy będzie moment rozpoczęcia przekazań lokali z kolejnych etapów osiedla Bliska Wola. O ile o wynikach 2016 roku decydowały przekazania etapów B1 i B2 (ponad 960 lokali), o tyle o drugim półroczu bieżącego roku i początku przyszłego będą decydować oddania kluczy do lokali w części mieszkaniowej i aparthotelowej, na łącznie blisko 940 lokali. Dodatkowo w najbliższych okresach przychody będą generowane z kończonej białołęckiej inwestycji Zielona Dolina II etap w ramach którego dostępnych jest 320 lokali i trójmiejskiej Bernadowo II, z blisko 240 lokali. Pula lokali z realizowanych w I półroczu budów – 16 inwestycji na prawie 4,5 tys. lokali – stanowi potencjał do przekazań i możliwości rozpoznania w wynikach spółki na najbliższe 3 lata. Ponadto, równolegle pracujemy nad uzyskaniem pozwoleń dla inwestycji z naszego banku gruntów, które obejmują zbudowanie około 3 200 lokali - dodaje Małgorzata Szwarc-Sroka.

Trzy inwestycje na blisko 900 lokali zostały rozpoczęte w tym roku. Jedną z nich jest 31-kondygnacyjny apartamentowiec Hanza Tower w centrum Szczecina, którego budowa ruszyła w marcu br. Znajdzie się w nim prawie 500 luksusowych apartamentów i penthouse’ów, z których część została już sprzedana. - Ponadto w minionym półroczu rozpoczęliśmy trzeci, ostatni etap nagradzanego osiedla Nowe Tysiąclecie w Katowicach na prawie 350 lokali oraz kolejny etap, coraz bardziej popularnych domów szeregowych Villa Campina koło Ożarowa Mazowieckiego - opowiada.

Ważnym wydarzeniem w I półroczu 2017 roku była dla spółki emisja obligacji. Pozyskane w ten sposób środki przeznaczone zostaną na rozwój działalności, w tym finansowanie wydatków związanych z przygotowaniem projektów deweloperskich oraz zakupu gruntów.

- Na posiadanym atrakcyjnym banku gruntów intensywnie przygotowujemy kolejne projekty. Na bieżąco również monitorujemy rynek w poszukiwaniu nowych terenów. W kręgu naszych zainteresowań, oprócz Warszawy, jest rynek trójmiejski i krakowski. Na zakup gruntów i nieruchomości w tych miastach w ostatnim czasie podpisywaliśmy umowy przedwstępne - dodaje Małgorzata Szwarc-Sroka. 

W I półroczu spółka zakończyła budowę pierwszego w swoim portfolio aparthotelu Varsovia Apartamenty Jerozolimskie. Oficjalne otwarcie odbyło się w maju br. W obiekcie znajduje się ponad 100 klimatyzowanych apartamentów o powierzchni od 21 mkw. do 60 mkw., objętych serwisem
4-gwiazdkowego hotelu.

W najbliższym czasie szczególnie istotnym wydarzeniem dla spółki będzie rozpoczęcie realizacji ostatniego etapu Bliska Wola na blisko 1 500 lokali, który ze względu na wyjątkową architekturę będzie zwieńczeniem tego flagowego projektu. Etap ten zakończy realizację całego kompleksu osiedlowego przy ulicy Kasprzaka, który docelowo obejmować będzie ponad 4 500 lokali mieszkalnych i aparthotelowo-komercyjnych.

Deweloper oczekuje także na decyzje dla swoich pozostałych warszawskich inwestycji mieszkaniowych obejmujących łącznie prawie 1 300 lokali oraz aparthoteli w Warszawie przy ul. Pileckiego na prawie 240 lokali i w Gdyni przy ul. Spokojnej na ponad 180 lokali.  

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych