PARTNER PORTALU

J.W. Construction trzyma poziom sprzedaży

W 2016 roku deweloper sprzedał 1575 lokali. Największy wpływ miały przekazania mieszkań z dwóch etapów flagowej inwestycji Bliskiej Woli w Warszawie.

Autor: HouseMarket.pl 13 marca 2017 10:16

Przychody J.W. Construction netto ze sprzedaży w 2016 roku były równe 491 mln zł, co oznacza wzrost o 143 proc. w stosunku do wyników z 2015 roku. Natomiast zysk netto wyniósł 25 mln. Jest to wzrost w porównaniu do 5,7 mln zł z roku ubiegłego.

W 2016 roku J. W. Construction sprzedało 1 575 lokali (wobec 1 569 lokali w 2015 roku). Na osiągnięty wynik największy wpływ miały przekazania mieszkań z dwóch etapów naszej flagowej inwestycji Bliskiej Woli w Warszawie, a także, choć w mniejszym stopniu, zakończenie projektów prowadzonych w Łodzi (Osiedle Centrum), Katowicach (Nowe Tysiąclecie) i Gdyni (Bernadowo Park). Zysk netto byłby jeszcze wyższy, gdyby nie jednorazowe zdarzenia nietypowe.

Dodatkowo, firma znacznie poprawiła strukturę bilansu, spłacając znaczną część zadłużenia odsetkowego – dzięki spłacie obligacji z generowanych nadwyżek gotówkowych dług netto zmalał o ponad 100 mln zł.

Na wyniki finansowe miało wpływ jednorazowe zdarzenie nietypowe związane z zapadłym wyrokiem sądu o zapłatę opłaty z tytułu użytkowania wieczystego działki położonej w Warszawie przy ul. Górczewskiej za lata 2009-2013 r. Przedmiotowym wyrokiem sąd zasądził na rzecz m.st. Warszawy znaczną kwotę wraz z należnymi odsetkami, co dalej skutkowało koniecznością utworzenia rezerwy na zapłatę opłat za następne lata. Spółka nie zgadza się z rozstrzygnięciem Sądu w przedmiotowej sprawie i planuje wnieść skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego.

- Miniony rok był wyjątkowy pod względem liczby prowadzonych inwestycji – było ich aż 18 na łączną liczbę blisko 5000 lokali, w tym nie tylko mieszkań, ale również domów jednorodzinnych i aparthoteli, z tego 7 budów na ponad 2,1 tys. lokali rozpoczęliśmy właśnie w roku 2016 – co będzie miało przełożenie na wyniki następnych okresów - mówi Małgorzata Szwarc-Sroka, Członek Rady Nadzorczej J.W. Construction Holding S.A. nadzorujący Pion Ekonomiczny i Biuro Relacji Inwestorskich.

Dysponujemy atrakcyjnym bankiem ziemi, który umożliwia realizację inwestycji na prawie 2 900 lokali i dodatkowo ponad 42 tys. mkw. powierzchni aparthotelowo-komercyjnej (około 1 000 jednostek). Na tej bazie w 2017 roku będziemy stopniowo wprowadzać kolejne projekty, które wzbogacą naszą ofertę mieszkaniową i wpłyną pozytywnie na wyniki Spółki w kolejnych okresach.

W 2017 roku spółka planuje zakończyć inwestycje m.in.: Bliska Wola etap C, Zielona Dolina II etap I, Zielona Dolina III, Nowe Tysiąclecie etap B1.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych