PARTNER PORTALU

Jaguar chce się dzielić zyskiem

Grupa Jaguar przyjęła nową politykę dywidendową. Zgodnie z jej założeniami będzie chciała regularnie dzielić się wypracowywanym zyskiem z akcjonariuszami.

Autor: HouseMarket.pl 21 kwietnia 2016 16:25

Grupa Jaguar ma stać się podmiotem, który regularnie wypłaca swoim akcjonariuszom osiągnięty zysk w formie dywidendy. Zarząd zamierza korzystać z przysługujących mu uprawnień i corocznie rekomendować wypłatę dywidendy z zysku wypracowanego w poprzednim roku.

Zakładana wysokość dywidendy rekomendowanej do wypłaty będzie nie niższa niż 4 gr na akcję, ale grupa będzie dążyła do stabilnego wzrostu tej kwoty w kolejnych latach. Przyjęta polityka dywidendowa obowiązuje począwszy od zysku osiągniętego w 2016 r.

- Zarząd bardzo starannie analizował możliwość wprowadzenia zmian w polityce dywidendowej. Nie chcieliśmy tego robić w początkowych latach funkcjonowania spółki, gdyż profil naszej działalności wymaga znaczących nakładów kapitałowych. Teraz, po ustabilizowaniu się kliku segmentów naszej biznesowej działalności i pozyskaniu stabilnych źródeł finansowania nowych projektów, chcemy w ten sposób podziękować naszym akcjonariuszom za wytrwałość oraz wiarę w spółkę.” – komentuje Robert Betka, prezes zarządu spółki Grupa Jaguar.

W ramach zakończonej emisji akcji serii D realizowanej z zachowaniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy, grupa dokonała przydziału wszystkich oferowanych akcji. Inwestorzy złożyli 63 zapisy podstawowe na łączną liczbę 5.538.114 szt. akcji, które stanowiły 91,3 proc. oferowanych.

W ofercie publicznej złożono również 15 zapisów dodatkowych w sumie na 2.897.435 szt. akcji serii D. Stopa redukcji w przydziale akcji w ramach zapisów dodatkowych wyniosła zarazem 81,7 proc. Środki pozyskane z emisji akcji serii D w wysokości ponad 600 tys. zł zostały przeznaczone na kapitał obrotowy. Zarząd przewiduje, że przeprowadzona emisja wpłynie bardzo pozytywnie na płynność obrotu jej akcjami.

Grupa Jaguar wypracowała w 2015 r. zysk netto w wysokości 35 tys. zł przy przychodach ze sprzedaży sięgających 1.931 tys. zł. Spółka realizuje aktualnie kilka projektów inwestycyjnych w zakresie nieruchomości, m.in. w kompleksie działek budowlanych Zdradzie, Odargowie oraz w Sznurkach.

W tej ostatniej inwestycji firma prowadzi także sprzedaż całorocznych domów rekreacyjnych, co przy właśnie rozpoczynającym się sezonie znacząco zwiększa szanse na jej pozytywne zakończenie.

Także kluczowy projekt 2016 roku, czyli rewitalizacja kamienic w centrum Gdyni jest już na ukończeniu, a prawie wszystkie apartamenty zostały sprzedane. Ostateczna finalizacja tych umów w znaczący sposób wpłynie na wynik finansowy w trzecim kwartale br.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych