PARTNER PORTALU

Jaguar stawia na rewitalizację

Grupa Jaguar zakończyła pierwszy kwartał 2016 r. blisko pięciokrotnym wzrostem przychodów ze sprzedaży, które wyniosły 344 tys. zł. Firma planuje dynamicznie rozwijać segment rewitalizacji nieruchomości.

Autor: HouseMarket.pl 23 maja 2016 13:47

W pierwszym kwartale 2015 r. przychody netto ze sprzedaży spółki wynosiły 71 tys. zł, co wskazuje na znaczący wzrost tegorocznej sprzedaży w porównaniu z minionym rokiem, który wynikał z rozwoju skali prowadzonej działalności oraz dalszej dywersyfikacji źródeł przychodów.

Grupa Jaguar prowadzi bardzo zaawansowane negocjacje handlowe w sprawie nabycia kolejnych, dobrze zlokalizowanych kamienic w Gdyni, które mają zostać zrewitalizowane. Przeniesienie ciężaru działalności z inwestycji w nieruchomości gruntowe na nieruchomości mieszkaniowe wynika z wprowadzonych zmian w regulacjach prawnych dotyczących obrotu nieruchomościami rolnymi.

Firma ma bardzo rozbudowany portfel gruntów budowlanych lub z wydanymi decyzjami o warunkach zabudowy, który zdaniem zarządu powinien zyskiwać na wartości, głównie z powodu ograniczonej podaży wynikającej ze zmian w Ustawie o kształtowaniu ustroju rolnego.

Dynamiczny rozwój notuje także spółka zależna Jaguar Inwestycje, która zajmuje się świadczeniem usług pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Grupa Jaguar kontynuuje również sprzedaż działek budowlanych w realizowanych kompleksach, m.in. w Odargowie k/Dębek, w Zdradzie k/Pucka oraz domów nad jeziorem w Sznurkach.

- Obecnie posiadamy bardzo duży bank ziemi w różnych lokalizacjach, którego wartość powinna ulegać dynamicznemu wzrostowi z uwagi na wejście w życie nowych regulacji prawnych związanych z obrotem nieruchomościami rolnymi. Miesiące wiosenne to bardzo dobry okres sprzedażowy w naszej branży i liczymy, że w tym roku osiągniemy wysoką wartość przychodów dzięki rozszerzeniu oferty o całoroczne domy drewniane. Dużym optymizmem napawa nas również rozwój segmentu pośrednictwa, którym zajmuje się nasza spółka zależna - Jaguar Inwestycje - dodaje Wieczorkowski.

Grupa realizuje obecnie kilka projektów inwestycyjnych w zakresie nieruchomości, m.in. w kompleksie działek budowlanych Zdradzie, Odargowie oraz w Sznurkach. W tej ostatniej inwestycji spółka prowadzi też sprzedaż całorocznych domów rekreacyjnych. Grupa rozwija także działalność pośrednictwa w obrocie nieruchomościami na rynku wtórnym, która jest realizowana przez spółkę zależną - Jaguar Inwestycje, w której posiada 100 proc. udziałów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych