Jaguar stawia na rewitalizację

Grupa Jaguar zakończyła pierwszy kwartał 2016 r. blisko pięciokrotnym wzrostem przychodów ze sprzedaży, które wyniosły 344 tys. zł. Firma planuje dynamicznie rozwijać segment rewitalizacji nieruchomości.

Autor: HouseMarket.pl 23 maja 2016 13:47

W pierwszym kwartale 2015 r. przychody netto ze sprzedaży spółki wynosiły 71 tys. zł, co wskazuje na znaczący wzrost tegorocznej sprzedaży w porównaniu z minionym rokiem, który wynikał z rozwoju skali prowadzonej działalności oraz dalszej dywersyfikacji źródeł przychodów.

Grupa Jaguar prowadzi bardzo zaawansowane negocjacje handlowe w sprawie nabycia kolejnych, dobrze zlokalizowanych kamienic w Gdyni, które mają zostać zrewitalizowane. Przeniesienie ciężaru działalności z inwestycji w nieruchomości gruntowe na nieruchomości mieszkaniowe wynika z wprowadzonych zmian w regulacjach prawnych dotyczących obrotu nieruchomościami rolnymi.

Firma ma bardzo rozbudowany portfel gruntów budowlanych lub z wydanymi decyzjami o warunkach zabudowy, który zdaniem zarządu powinien zyskiwać na wartości, głównie z powodu ograniczonej podaży wynikającej ze zmian w Ustawie o kształtowaniu ustroju rolnego.

Dynamiczny rozwój notuje także spółka zależna Jaguar Inwestycje, która zajmuje się świadczeniem usług pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Grupa Jaguar kontynuuje również sprzedaż działek budowlanych w realizowanych kompleksach, m.in. w Odargowie k/Dębek, w Zdradzie k/Pucka oraz domów nad jeziorem w Sznurkach.

- Obecnie posiadamy bardzo duży bank ziemi w różnych lokalizacjach, którego wartość powinna ulegać dynamicznemu wzrostowi z uwagi na wejście w życie nowych regulacji prawnych związanych z obrotem nieruchomościami rolnymi. Miesiące wiosenne to bardzo dobry okres sprzedażowy w naszej branży i liczymy, że w tym roku osiągniemy wysoką wartość przychodów dzięki rozszerzeniu oferty o całoroczne domy drewniane. Dużym optymizmem napawa nas również rozwój segmentu pośrednictwa, którym zajmuje się nasza spółka zależna - Jaguar Inwestycje - dodaje Wieczorkowski.

Grupa realizuje obecnie kilka projektów inwestycyjnych w zakresie nieruchomości, m.in. w kompleksie działek budowlanych Zdradzie, Odargowie oraz w Sznurkach. W tej ostatniej inwestycji spółka prowadzi też sprzedaż całorocznych domów rekreacyjnych. Grupa rozwija także działalność pośrednictwa w obrocie nieruchomościami na rynku wtórnym, która jest realizowana przez spółkę zależną - Jaguar Inwestycje, w której posiada 100 proc. udziałów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych