PARTNER PORTALU

Jaguar wykupił obligacje

Grupa Jaguar przeprowadziła terminowy wykup 30 proc. obligacji serii C. Środki z tej emisji zostały przeznaczone głównie na realizację projektu deweloperskiego w Gdyni - Kamiennej Góry Lipowej.

Autor: HouseMarket.pl 13 lipca 2016 15:05

Spółka dokonała terminowego wykupu 30 proc. obligacji serii C zgodnie z warunkami emisji oraz jej harmonogramem. W grudniu ub. roku grupa wykupiła w terminie 20 proc. obligacji tej serii. Spółka wypłaciła także terminowo odsetki od obligacji serii C, E oraz F. Z przeprowadzonej w grudniu 2014 r. emisji obligacji serii C firma pozyskała łącznie blisko 2,7 mln zł. Środki te zostały wykorzystane przede wszystkim na realizację projektu rewitalizacji kamienic i sprzedaży apartamentów w Gdyni - Kamienna Góra Lipowa.

- Pozyskane środki z emisji obligacji serii C były wykorzystane do realizacji naszego pierwszego projektu rewitalizacyjnego. Z perspektywy ostatnich zmian związanych z handlem ziemią rolną widzimy, że nasza decyzja o wejściu w ten segment rynku była ze wszech miar słuszna. To właśnie dzięki rozszerzeniu naszej działalności o remonty modernistycznych kamienic spółka ma się dobrze i zamierza dalej rozwijać się w tym kierunku - mówi Jacek Wieczorkowski, członek zarządu spółki grupa Jaguar.

Emisja akcji

Jednocześnie szóstego lipca 2016 r. do obrotu na rynku NewConnect wprowadzone zostały akcje serii D spółki. W ramach emisji przeprowadzonej z zachowaniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy, grupa Jaguar pozyskała łącznie ponad 600 tys. zł, dokonując przydziału wszystkich oferowanych akcji.

Co istotne, w zapisach dodatkowych na akcje stopa redukcji wyniosła ponad 81 proc. Kapitał zdobyty w trakcie emisji akcji serii D zostanie przeznaczony na kapitał obrotowy. Od lipca br. spółka nie jest już kwalifikowana do segmentu SHLR na rynku NewConnect i opuściła również segment HLR, a jej akcje wróciły dzięki temu do notowań w systemie ciągłym.

- Dzięki emisji akcji serii D znacznie poprawiliśmy płynność obrotu. Duża redukcja zapisów w tej emisji jest dowodem zainteresowania akcjonariuszy naszą spółką. Będziemy kontynuowali ten kierunek pozyskania kapitału dla dalszego rozwoju grupy Jaguar - dodaje Wieczorkowski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych