PARTNER PORTALU

Jaguar ze wzrostem przychodów i zysków

Grupa Jaguar zakończyła trzeci kwartał 2015 r. zyskiem netto w kwocie 1.053 tys. zł. Realizuje kolejne projekty inwestycyjne i liczy na utrzymanie progresji wyników finansowych.

Autor: HouseMarket.pl 17 listopada 2015 13:21

W trzecim kwartale  ub. roku grupa miała stratę netto w wysokości 81 tys. zł, a jej sprzedaż wynosiła 110 tys. zł. Narastająco, po trzech kwartałach 2015 r. spółka wypracowała już 341 tys. zł zysku netto przy przychodach wynoszących 1.159 tys. zł. W analogicznym okresie 2014 r. emitent zanotował stratę na poziomie 1 tys. zł, a przychody ze sprzedaży przekroczyły 830 tys. zł.

Poprawa wyników finansowych jest wynikiem skutecznej realizacji założeń przyjętej strategii rozwoju, m.in. rozszerzania prowadzonej działalności w branży nieruchomości o kolejne segmenty biznesowe oraz dokonania przeszacowania wartości działki w Zdradzie, co było związane z otrzymaną decyzją w sprawie warunków jej podziału i zabudowy.

Spółka prowadzi obecnie trzy projekty inwestycyjne związane z działkami budowlanymi w Odargowie k/Dębek, Zdradzie k/Pucka i Sznurkach nad jeziorem Raduńskim. W tej ostatniej inwestycji emitent oferuje także całoroczne domy drewniane.

Jaguar posiada również działkę w Donimierzu, gdzie zamierza zrealizować kompleks liczący 15-17 działek budowlanych przeznaczonych do sprzedaży, nie wcześniej jednak niż w 2017 r. Bardzo ważnym przedsięwzięciem spółki jest też projekt o nazwie „Kompleks Kamienna Góra”, składający się z 9 apartamentów, rozmieszczonych w dwóch kamienicach, które są zlokalizowane w jednej z najbardziej prestiżowych dzielnic Trójmiasta.

 Emitent rozwija także działalność pośrednictwa w obrocie nieruchomościami na rynku wtórnym, która jest realizowana przez spółkę zależną - Jaguar Inwestycje, w której grupa Jaguar posiada 100 proc. udziałów.

- Zainteresowanie, jakim cieszy się nasz projekt w Gdyni, gdzie całkowicie rewitalizujemy stare przedwojenne kamienice, przerosło nasze oczekiwania. Klienci, którzy podejmują decyzję o zakupie takiej nieruchomości, są bardzo wymagająca grupą, co dodatkowo mobilizuje nas do wytężonej pracy. Z całą pewnością spółka będzie angażowała się w kolejne tego typu przedsięwzięcia. Natomiast usługa, którą oferujemy od kilku miesięcy, czyli profesjonalne pośrednictwo w kupnie – sprzedaży nieruchomości na rynku wtórnym to naturalna konsekwencja naszego rozwoju i stałego poszerzania bazy klientów – tłumaczy Robert Betka, prezes zarządu grupy Jaguar.

Spółka przeprowadzi w najbliższym czasie emisję akcji serii D z zachowaniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy w stosunku 1:5. Kapitał zakładowy zostanie podniesiony z obecnej kwoty 121.382,30 zł do wysokości nie większej niż 728.293,80 zł poprzez emisję nie więcej niż 6.069.115 akcji serii D. Dzień ustalenia prawa poboru został ustalony na 23.11.2015 r., a cena emisyjna akcji nowej serii wyniesie 0,10 zł za szt.

Grupa zakończyła 2014 r. zyskiem netto na poziomie 753 tys. zł przy przychodach sięgających 1.155 tys. zł. W pierwszej połowie br. Spółka przeprowadziła dwie emisje obligacji serii D oraz E, z których pozyskała łącznie ponad 2,2 mln zł.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych