PARTNER PORTALU

JHM Development podsumował kwartalną sprzedaż

JHM Development utrzymuje poziom sprzedaży. W pierwszym kwartale br. spółka znalazła nabywców na 37 mieszkań. Dla porównania w tym samym okresie ub.r. sprzedano 33 mieszkania i domy jednorodzinne.

Autor: housemarket.pl 12 maja 2015 11:33

Sprzedaż lokali mieszkalnych  w kolejnych miesiącach bieżącego roku oraz liczba podpisanych obecnie umów przedwstępnych w zakończonych inwestycjach deweloperskich wskazują na utrzymanie, a nawet poprawę dobrego poziomu sprzedaży osiągniętego w roku poprzednim. JHM Development sprzedał do tej pory w bieżącym roku w sumie 55 lokali mieszkalnych oraz podpisał 32 umowy przedwstępne.

- Tak dobry wynik to efekt  widocznego ożywienia na pierwotnym rynku mieszkaniowym, na który wpływ mają zarówno obniżka stóp procentowych kredytów hipotecznych jak również wsparcie programu pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi – Mieszkanie dla Młodych - uważa Halina Mirgos, prezes zarządu spółki. - Dlatego zarząd podtrzymuje plany osiągnięcia sprzedaży ponad 200 mieszkań w roku 2015, czyli na porównywalnym poziomie do roku 2014.

Przyrostowi wartości sprzedaży w segmencie deweloperskim towarzyszyła również poprawa rentowność na sprzedaży z 15,1 proc. w roku poprzednim do 19,7 proc. w roku bieżącym.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych