PARTNER PORTALU

JHM Development utrzymuje poziom sprzedaży

JHM Development zamyka kwartał wynikiem 93 sprzedanych i 114 przekazanych lokali mieszkalnych. Liczba lokali sprzedanych jest zbliżona do roku ubiegłego, podczas gdy liczba przekazań jest 2,4 razy wyższa.

Autor: housemarket.pl 05 kwietnia 2018 14:20

Jednocześnie spółka rozpoczęła sprzedaż nowych projektów: w Zakopanem, w Koninie oraz w Żyrardowie. Tym samym oferta spółki powiększyła się o ponad 400 lokali, których oddanie do użytkowania planowane jest na lata 2019-2020.

Aktualnie JHM Development jest w trakcie realizacji nowych inwestycji w Zakopanem, Koninie, Skierniewicach, Żyrardowie, Łowiczu oraz łódzkich Brzezinach. Spośród obecnie prowadzonych inwestycji na końcowym etapie znajdują się: IV etap Os. Na Wzgórzu w Brzezinach oraz II etap Os. Okrzejówka w Żyrardowie. Stan zaawansowania wszystkich aktualnie prowadzonych inwestycji obrazuje poniższy wykres. 

W marcu br. spółka JHM Development oddała do użytkowania inwestycję przy ul. Kopernika 15A w Skierniewicach. Jest to czterokondygnacyjny obiekt wyposażony w cichobieżne windy oraz podziemną halę garażową. Dotychczas w budynku sprzedanych zostało ponad 80 proc. lokali. 

Również w marcu spółka JHM Development rozpoczęła przedsprzedaż lokali w dwóch budynkach realizowanych w ramach III etapu budowy Osiedla Diamentowego w Koninie. Umowę na realizację tej inwestycji spółka podpisała w lutym br. Generalnym Wykonawcą jest Mirbud. W ramach III etapu osiedla powstaną 122 lokale mieszkalne oraz 32 garaże wbudowane.

Kolejną inwestycją, w której przedsprzedaż mieszkań rozpoczęto w bieżącym roku jest budynek nr 3, realizowany w ramach III etapu Osiedla Okrzejówka w Żyrardowie. W budynku do dyspozycji kupujących będzie 70 lokali mieszkalnych oraz 16 indywidualnych garaży wbudowanych.

Na skutek trudnej kondycji finansowej i związanego z tym ryzyka niewywiązania się z terminów umownych generalnego wykonawcy II i III etapu Osiedla Okrzejówka w Żyrardowie – Korporacji Budowlanej Dom, JHM Development odstąpiła od umowy na generalne wykonawstwo tych dwóch budynków przejmując funkcje Generalnego Wykonawcy. W rezultacie prace budowlane przebiegają zgodnie z planem, a zaistniałe okoliczności nie wpłyną na wywiązanie się z umów sprzedaży w zakresie przeniesienia własności lokali.

Na koniec marca sprzedaż na II etapie Osiedla Okrzejówka wyniosła 85 proc. lokali, a przedsprzedaż na III etapie – 25 proc.

Trzeci projekt, którego przedsprzedaż rozpoczęła się w bieżącym miesiącu to Apartamenty Zakopiańskie, położone w spokojnej części miasta Zakopane. Inwestycja obejmuje realizację 241 apartamentów i lokali usługowych wraz z zapleczem rekreacyjno-turystycznym. Zakończenie inwestycji planowane jest na rok 2020. Projekt spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. 

Prace budowlane na wszystkich realizowanych inwestycjach przebiegają zgodnie z planem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych