PARTNER PORTALU

JHM Development zarabia na projektach mieszkaniowych

JHM Development wypracowuje coraz lepsze wyniki na działalności deweloperskiej. Wynik na sprzedaży w tym segmencie wzrósł z 3 354 tys. zł w roku poprzednim do 3 927 tys. zł, a osiągnięta rentowność sprzedaży wzrosła z 15,6 proc. do 21,4 proc.

Autor: HouseMarket.pl 19 sierpnia 2015 11:04

W pierwszym półroczu bieżącego roku Grupa JHM Development wypracowała przychody w wysokości 39,5 mln zł, czyli na poziomie tylko nieco niższym niż w porównywalnym okresie poprzedniego roku, które wyniosły 42,9 mln zł. Zarówno wypracowany w tym okresie zysk ze sprzedaży, zysk przed opodatkowaniem jak i zysk netto były wyższe niż w roku poprzednim. Wzrost zysku ze sprzedaży wyniósł 353 tys. zł, zysku przed opodatkowaniem 1 144 tys. zł, a zysku netto 717 tys. zł. Pozwoliło to na osiągnięcie rentowności netto 11,5 proc., w poprzednim roku było to 8,9 proc.

- Warto podkreślić, że wyniki I półrocza zostały wypracowane w oparciu o inwestycje zrealizowane w poprzednich latach, podczas gdy w porównywalnym okresie poprzedniego roku były oddane do użytkowania nowe inwestycje w Koninie i w Żyrardowie. Tak dobry wynik to efekt  widocznego ożywienia na pierwotnym rynku mieszkaniowym, na który wpływ mają zarówno obniżka stóp procentowych kredytów hipotecznych, skutkująca poprawą zdolności kredytowej klientów jak również wsparcie programu pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi – Mieszkanie dla Młodych. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami spółka rozpoczęła w tym roku nowe inwestycje developerskie, które w widoczny sposób przełożą się na poziom sprzedaży w roku 2016 i 2017. Są to projekty realizowane w Koninie, Katowicach i Rumi - komentuje Halina Mirgos, prezes zarządu JHM Development.

Inwestycja w Rumi to 237 mieszkań (powierzchnia mieszkań 11,9 tys. m2 PUM) w kolejnym budynku stanowiącym II etap budowy Osiedla Królewskiego, ponieważ sprzedaż mieszkań w ramach I etapu Osiedla osiągnęła obecnie poziom niemal 90 proc.

Inwestycja w Katowicach to 205 mieszkań (powierzchnia mieszkań 11,1 tys. m2 PUM) w dwóch budynkach stanowiących I etap budowy osiedla Twoja Dolina. Osiedle zlokalizowane jest w okolicy Doliny Trzech Stawów, w pobliżu ścisłego centrum Katowic. Jest to pierwsza inwestycja spółki realizowana w tak dużej aglomeracji. Spółka wykorzystując swoje dotychczasowe doświadczenia liczy na sukces tej inwestycji w nowej lokalizacji.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych