PARTNER PORTALU

JR Invest wchodzi w branżę OZE

JR Invest liczy, że wejście w branżę OZE pozwoli mu na skokowy wzrost zysków w nadchodzących kwartałach.

Autor: HouseMarket.pl 20 maja 2015 13:10

JR Invest osiągnęła na poziomie skonsolidowanym 631 tys. zł zysku netto w 1 kw. 2015 r. przy przychodach ze sprzedaży wynoszących 1.102 tys. zł.

Spółka poszukuje nowych kierunków rozwoju i jednym z nich jest właśnie wejście w branżę Odnawialnych Źródeł Energii, głównie w fotowoltaikę. Zdaniem zarządu spółki przed rynkiem tym stoją olbrzymie perspektywy wzrostu, co wynika z wejścia w życie nowej Ustawy o OZE oraz rozpoczęciu naborów w programie "Prosument".

- Pewne rozwiązania stosowane już od dawna za granicą, u nas w Polsce dopiero raczkują. JR Invest zamierza podążać za tym trendem i skutecznie zająć silną pozycję również na tym rynku - dodaje January Ciszewski, prezes zarządu JR Invest.

JR Invest jest akcjonariuszem spółki Columbus Energy S.A., zajmującej się instalacją systemów fotowoltaicznych oraz innych instalacji OZE dla klienta indywidualnego oraz biznesowego. Podmiot ten poinformował w kwietniu 2015 r. o podpisaniu 1 tys. umów na realizacje mikroinstalacji fotowoltaicznych. Ich łączna wartość przekracza 50 mln zł, a realizacja tych kontraktów wpłynie w istotny sposób na wyniki finansowe Columbus Energy S.A. I właśnie dzięki wzrostowi przychodów i zysków tego podmiotu, JR Invest oczekuje skokowej poprawy swoich wyników finansowych.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych