PARTNER PORTALU

Kolejny etap przejęcia Echo Investment. Jest wezwanie na sprzedaż akcji dewelopera

Lisala, czyli podmiot stworzony przez Griffin i PIMCO chce przejąć, przez podmiot zależny,  100,9 mln akcji Echo Investment. Jeśli wezwanie zakończy się sukcesem, Lisala będzie posiadać 66 proc. udziałów w Echo Investment.

Property News

Autor: Cezary Szczepański 24 czerwca 2015 09:29

Firma Lisala, czyli podmiot stworzony przez Griffin i PIMCO w celu przejęcia kontroli nad Echo Investment posiada obecnie, poprzez spółkę Bafia, 171,5 mln akcji dewelopera uprawniających do 41,55 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Firma chce przejąć kolejne 100,9 mln akcji o wartości nominalnej 5 groszy każda. Jeśli wezwanie zakończy się sukcesem, Lisala będzie posiadać 66 proc. udziałów w Echo Investment.

Akcje objęte wezwaniem będą nabywane po cenie 6,75 złotych za jedną akcję. W teorii przejęcie udziałów będzie kosztować około 680 mln złotych.

Data rozpoczęcia zapisów została wyznaczona na 14 lipca br. Akcja potrwa 15 dni, do 29 lipca. Dzień transakcji to 3 sierpnia, a dzień rozliczenia transakcji przez KDPW - 6 sierpnia br.

Firma Lisala zapowiedziała możliwe wydłużenie czasu zbierania zapisów do 70 dni, jeśli będzie to konieczne dla realizacji celu.

- Wzywający zamierza utrzymać akcje spółki w obrocie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Na dzień ogłoszenia wezwania wzywający nadal dokonuje oceny i bada różne scenariusze dotyczące działalności spółki - napisano w oficjalnym komunikacie.

- Wzywający jest podmiotem zależnym Echo Partners B.V., spółki z ograniczoną odpowiedzialnością prawa holenderskiego, będącej współwłasnością oraz współkontrolowaną przez Griffin Topco III S.a r.l. (podmiot zależny od i zarządzany przez Oaktree) oraz LVS II LUX XX S.A R.L. (podmiot zależny od i zarządzany przez PIMCO) - podano.

Zapisy zbierać będą: Ipopema oraz DM PKO BP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych