PARTNER PORTALU

Kraków i Warszawa na celowniku Lokum Deweloper

Lokum Deweloper planuje debiut na warszawskim i krakowskim rynku mieszkaniowym. W tych miastach wrocławska firma deweloperska chce budować osiedla mieszkaniowe o podwyższonym standardzie.

Autor: HouseMarket.pl 18 czerwca 2015 11:50

Lokum Deweloper to czwarty pod względem wielkości deweloper we Wrocławiu. realizowane przez niego osiedla zlokalizowane są głównie w centrum Wrocławia lub w dobrze skomunikowanych okolicach centrum. Grupa Lokum realizuje obecnie projekty w czterech lokalizacjach obejmujących 773 lokale o łącznej powierzchni blisko 41 tys. mkw. W ramach posiadanych gruntów firma planuje kolejne siedem projektów z około 1 262 lokalami mieszkalnymi o łącznej powierzchni niemal 67 tys. mkw.

- W perspektywie najbliższych pięciu lat Grupa Lokum planuje przekroczenie 10 proc. udziału w rynku wrocławskim, obecnie jest to 5,5 proc. oraz 25 proc. udziału w segmencie mieszkań o podwyższonym standardzie przy utrzymaniu pozycji lidera w tym segmencie przy obecnym udziale na poziomie 13,7 proc. - mówi Bartosz Kuźniar, prezes zarządu Lokum Deweloper.

Ponadto, Lokum Deweloper zamierza rozszerzyć swoją działalności o rynek krakowski (w 2015 r. lub 2016 r.), a w kolejnym kroku także o rynek warszawski.

- Mimo że są to zupełnie inne rynki, niż wrocławski, będziemy kontynuować naszą dotychczasową strategię rozwoju - mówi Bartosz Kuźniar. Rozwój na nowych rynkach będzie odbywał się poprzez dalszą rozbudowę banku ziemi o atrakcyjne cenowo nieruchomości położone w dobrych lokalizacjach i wyposażone w odpowiednią infrastrukturę. - Interesują nas stosunkowo duże działki na kilkaset mieszkań w jednej lokalizacji. W Warszawie też poszukujemy działek, ale w pierwszej kolejności myślimy o Krakowie - mówi prezes spółki.

Ostatnie lata to okres wzrostu przedsprzedaży Lokum Deweloper, co pozwoliło na przekroczenie poziomu kontraktacji 300 mieszkań rocznie. W 2014 r. Grupa Lokum odnotowała przedsprzedaż na poziomie 355 lokali. Zysk netto grupy za 2014 r. wyniósł 26 mln zł, o 16,4 proc. więcej niż w 2013 r. Jednocześnie dzięki sprawdzonemu modelu biznesowemu w ostatnich dwóch latach Grupa Lokum utrzymywała rentowność netto na poziomie powyżej 20 proc. i rentowność kapitałów własnych na poziomie około 18 proc.

Jeszcze w tym roku deweloper planuje debiut na GPW.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych