PARTNER PORTALU

Kurs J.W. Construction zmierza w kierunku 5 zł; inwestorzy wierzą w projekt Bliska Wola


Zwyżki na akcjach J.W. Construction trwają od początku czerwca, a w ostatnich dniach nabrały impetu. Kurs dewelopera może wkrótce dotrzeć do 5 zł za akcję. Zdaniem analityków, to efekt oczekiwanej w najbliższych latach poprawy wyników spółki, napędzanej przez projekt Bliska Wola.

Autor: PAP 17 lipca 2015 15:48

W tym roku kurs J.W. Construction urósł już o ponad 60 proc. z ok. 2,6 zł za akcję do ok. 4,3 zł. Od początku czerwca wzrost wynosi ok. 45 proc.

"Fala wzrostowa, która wykształciła się na początku czerwca cały czas zyskuje na sile. Wskaźniki pokazują, że istnieje jeszcze niewielki potencjał do zwyżek. Tym samym kurs J.W. Construction może dotrzeć do poziomu ok. 5 zł, a tam należy oczekiwać pewnej konsolidacji. Być może nastąpiłoby wówczas korekcyjne cofnięcie, bo dotychczasowe mocne wzrosty mogą skusić część graczy, zwłaszcza tych których blokowała konsolidacja, do realizacji zysków" - powiedział Tomasz Kolarz, analityk BM BPH. "Przed kilkoma dniami na kursie JW Construction doszło do ważnego wybicia. Zostały pokonane istotne opory w okolicy 3,9 zł, które wyznaczały konsolidację i oddziaływały na kurs spółki od początku 2014 r. do czerwca tego roku. W tym okresie ceny akcji dewelopera potrafiły spaść nawet do ok. 2,4 zł za papier" - dodał.

W jego opinii, po sforsowaniu wspomnianych oporów przy wyższym wolumenie obrotów, akcje J.W. Construction otworzyły sobie drogę do dalszych zwyżek. Kolarz ocenił, że obecnie najbliższa strefa oporu znajduje się w okolicy 4,9-5 zł. "Docelowo kurs może wrócić na poziomy z października 2013 r., czyli w okolice 6,3 zł, ale trudno tu mówić o jakiejś bliżej określonej perspektywie" - dodał.

Zdaniem analityków dobre zachowanie kursu akcji J.W. Construction to efekt wiary inwestorów w powodzenie stołecznej inwestycji Bliska Wola.

"Choć projekt jest znany od dawna, to wydaje się, że inwestorzy dopiero teraz zaczęli dyskontować jego wpływ na wyniki spółki" - powiedział Piotr Zybała, analityk DM mBanku.

"Znaczna część mieszkań sprzedawanych przez JW Construction pochodzi właśnie z tej inwestycji. W tym roku deweloper będzie przekazywał i rozliczał w wyniku jej pierwszy etap na 156 mieszkań. Natomiast w przyszłym roku liczba przekazań będzie dużo większa, bo zakończy się budowa prawie 1.000 mieszkań. Rynek liczy na wysokie marże na tej inwestycji, a w związku z tym na silną poprawę wyników spółki" - dodał.

Na perspektywy wyraźnego wzrostu wyników dewelopera, napędzanego przez wysokie marże na projekcie Bliska Wola, wskazywali także analitycy DM BOŚ w raporcie datowanym na 25 czerwca. Z ich szacunków wynika, że, co prawda, w tym roku zysk netto JW Construction skurczy się do 3,7 mln zł z 8,3 mln zł w roku poprzednim, ale w 2016 r. ma już wynieść 68,3 mln zł, a w 2017 r. 62,9 mln zł.

Analitycy DM BOŚ zwrócili uwagę, że ostatnie trzy lata nie były szczególnie udane dla spółki, ale wskazali na wiele oznak, które potwierdzają jej powrót na "właściwą drogę".

"Wolumen sprzedaży rośnie, koszty sprzedaży i ogólnego zarządu zostały obniżone do racjonalnego poziomu, zaliczki od klientów są na dobrym poziomie, podobnie jak operacyjne przepływy pieniężne, a kryzys płynności także należy do przeszłości" - podali.

W raporcie DM BOŚ podwyższył rekomendację JW Construction do "kupuj" z "trzymaj", a cenę docelową podniósł do 5,6 zł z 3,6 zł.

O poprawie sytuacji w spółce mogą świadczyć wyniki jej bieżącej działalności. W I połowie 2015 r. sprzedaż dewelopera wyniosła 723 lokale wobec 496 lokali przed rokiem, co oznacza wzrost o blisko 46 proc.

"Sprzedaż mieszkań przez JW Construction w I i II kwartale była rdr dużo lepsza, choć trzeba pamiętać, że spółka startuje z niskiej bazy. Niemniej jednak należy docenić tę poprawę" - powiedział Piotr Zybała z DM mBanku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych