PARTNER PORTALU

LC Corp trzyma poziom

Deweloper sprzedał w minionym roku ponad 2 tys. mieszkań. Teraz chce utrzymać poziom sprzedaży. Kluczem do sukcesu mają być nowe inwestycje mieszkaniowe.

Autor: HouseMarket.pl 08 marca 2016 09:01

Głównym źródłem przychodów grupy w 2015 r. była sprzedaż lokali mieszkalnych i usługowych, która stanowiła 70,7 proc. wszystkich przychodów. Przychody LC Corp  z usług najmu nieruchomości komercyjnych stanowiły 29,2 proc.

W 2015 r. uzyskane przychody wynikały z działalności deweloperskiej spółek z Grupy prowadzonej na rynku krajowym, przede wszystkim na terenie Wrocławia, Warszawy, Krakowa, Gdańska i Łodzi.

Łącznie w 2015 r. sprzedano 2072 mieszkania i lokale usługowe (umowy przedsprzedaży: po uwzględnieniu odstąpień, bez umów rezerwacyjnych – wzrost o 70 proc. w stosunku do 2014 r.), a przekazano aktami notarialnymi 1108 mieszkań i lokali usługowych (sprzedaż wykazywana w rachunku wyników) - wzrost o 32 proc. w stosunku do 2014 r.

Strategia na 2016 rok zakłada utrzymanie w kolejnych latach skali działalności w segmencie mieszkaniowym na poziomie roku 2015 (zarówno pod względem wolumenu sprzedaży, jak i marż), a także wzmocnienie drugiego segmentu działalności, tj. w obszarze nieruchomości komercyjnych (głównie nieruchomości biurowych).

Mając na uwadze dalszy rozwój LC Corp w czwartym kwartale 2015 została podjęta decyzja o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych we wszystkich obszarach prowadzonej działalności biznesowej, jak również analizy potencjału rozwoju rynku nieruchomości w Polsce.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych