PARTNER PORTALU

LC Corp zmieni właściciela? Leszek Czarnecki negocjuje sprzedaż wszystkich akcji

Leszek Czarnecki negocjuje sprzedaż wszystkich akcji w spółce deweloperskiej LC Corp - poinformował w komunikacie Open Finance. Wartość transakcji może przekroczyć 470 mln zł.

wnp.pl

Autor: wnp.pl 12 września 2017 08:31

Jak wynika z komunikatu, Open Finance przyłączył się 11 września 2017 roku do toczących się negocjacji. Sprzedającymi są Leszek Czarnecki, LC Corp BV z siedzibą w Amsterdamie, Getin Noble Bank i Open Life TU Życie S.A. Kupującym jest konsorcjum domów maklerskich, składające się z Mercurius Dom Maklerski sp. z o.o., mBank S.A. i Trigon Dom Maklerski S.A.

Umowa dotyczy oferowania i plasowania wszystkich posiadanych przez sprzedających akcji LC Corp S.A. Posiadają oni 51,17 proc. ogólnej liczby głosów LC Corp i 51,17 proc. jej kapitału zakładowego.

Miałyby one zostać sprzedane w drodze transakcji pakietowych po cenie nie niższej niż 2,05 zł za jedną akcję. Oznacza to więc, że wartość transakcji może przekroczyć 470 mln zł.

LC Corp to giełdowy deweloper realizujący inwestycje komercyjne i mieszkaniowe w sześciu największych miastach Polski: Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Gdańsku i Łodzi. Spółka zarządza obecnie ponad 100 tys. mkw. powierzchni biurowych. Jej flagową inwestycją jest wrocławski Sky Tower, najwyższy budynek w Polsce, licząc do dachu.

Na informację o zamiarze sprzedaży przez Leszka Czarneckiego wszystkich posiadanych przez niego akcji LC Corpu, natychmiast zareagowali inwestorzy. Spółka zaliczyła w ten dzień jedną z największych zwyżek (+7,4 proc.). Analityków nie dziwi reakcja rynku. Ich zdaniem, spółka jest w bardzo dobrej kondycji, a inwestorów cieszy wyjście L. Czarneckiego z akcjonariatu.

Leszek Czarnecki jest obecnie szóstym najbogatszym Polakiem. Jego majątek wyceniany jest na ponad 3,5 mld zł. Jednak jego imperium jednak ostatnio musi borykać się z trudnościami. Wchodzący w jego skład Getin Noble Bank zaliczył mało udany rok. W 2016 r. odnotował 42,34 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 44,17 mln zł zysku rok wcześniej - wynika z raportu banku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych