PARTNER PORTALU

Lokum Deweloper bije własne rekordy sprzedaży

Lokum Deweloper znacznie podnosi wyniki sprzedaży. Deweloper w pierwszym półroczu br. spieniężył 438 lokali, co daje niemal 42-procentowy wzrost w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym.

Autor: Alicja Pietrowska 03 lipca 2017 10:03

W samym drugim kwartale br. sprzedaż wzrosła ponad dwukrotnie, tj. ze 136 lokali w roku ubiegłym do 321.

- Po pierwszym półroczu widoczny jest znaczący wzrost naszej sprzedaży. Przyśpieszył on w szczególności w II kwartale – tak jak zapowiadaliśmy, otworzyliśmy w tym okresie rachunek powierniczy dla inwestycji Lokum Victoria Va. Dzięki temu ponad sto umów rezerwacyjnych z tej inwestycji przekształciło się zgodnie z planem w umowy deweloperskie, wspierając tym samym poziom sprzedaż. Jednocześnie nie zwalniamy tempa podpisywania kolejnych umów rezerwacyjnych, które wzrosły trzykrotnie w ujęciu rocznym w pierwszym półroczu 2017 r. - mówi Bartosz Kuźniar, prezes firmy Lokum Deweloper. 

Jednocześnie 190 lokali pozostało objętych umową rezerwacyjną, wobec 60 na koniec czerwca 2016 r. Liczba rozpoznań spadła natomiast w porównaniu do ubiegłego roku z 207 do 24 lokali, z uwagi na harmonogram realizacji inwestycji w 2017 roku - większość mieszkań powinna być udostępniona właścicielom w II półroczu. Wzrost liczby rozpoznań spodziewany jest w drugiej połowie roku, jest to bowiem okres kiedy mieszkańcy będą odbierać klucze do mieszkań w VI i VII etapie osiedla Lokum Di Trevi oraz mieszkań z osiedla Lokum Victoria we Wrocławiu.

- Zgodnie z naszymi planami najistotniejsze pod względem przekazań lokali będzie II półrocze, a w szczególności ostatni kwartał. Oczekujemy, że pod względem rozpoznań w wyniku rok 2017 będzie podobny do roku 2016. Znaczących wzrostów spodziewamy się natomiast w 2018 roku, kiedy odzwierciedlone w wynikach zostanie nasze wejście na rynek krakowski i poszerzenie skali działalności – twierdzi  Bartosz Kuźniar. 

Na koniec czerwca suma lokali rozpoznanych oraz objętych umowami deweloperskimi, przedwstępnymi i rezerwacyjnymi to 550, co stanowi 81 proc. potencjału rozpoznań na 2017 rok (679 lokali).

Oferta Lokum Deweloper pozostaje na wysokim poziomie. Na koniec czerwca Lokum Deweloper miał w swojej ofercie 914 lokali (wobec 1.164 lokali na koniec marca), a liczba lokali w realizacji wzrosła do 1841 z 1470 na koniec pierwszego kwartału.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych