PARTNER PORTALU

Lokum Deweloper: debiut giełdowy w listopadzie

W ramach pierwszej oferty publicznej Lokum chce pozyskać około 97,1 mln zł netto. Deweloper przeznaczy środki na zakup nowych gruntów pod projekty deweloperskie oraz na pokrycie części wydatków związanych z ich realizacją.

Autor: Housemarket.pl 07 października 2015 09:52

W perspektywie pięciu lat deweloper planuje osiągnąć 10-procentowy udział w rynku wrocławskim i 25-procentowy udział w segmencie mieszkań o podwyższonym standardzie. W ramach posiadanego banku ziemi grupa planuje projekty na 1262 lokali i PUM blisko 67 tys. mkw.

- Chcemy zwiększać skalę działalności przy jednoczesnym utrzymaniu ponadprzeciętnej rentowności realizowanych inwestycji. W planach mamy wejście na nowe rynki: krakowski, a w kolejnym kroku również warszawski. Jeszcze w tym lub na początku przyszłego roku podpiszemy umowę zakupu gruntu w Krakowie, gdzie rozpoczniemy realizację inwestycji – mówi Bartosz Kuźniar, prezes zarządu Lokum Deweloper.

Środki pozyskane z emisji akcji Lokum Deweloper zamierza przeznaczyć na zakup działek we Wrocławiu lub w Krakowie pod nowe projekty deweloperskie oraz na pokrycie części wydatków związanych z ich realizacją. Pozostała część niezbędnych nakładów będzie pochodziła z instrumentów dłużnych (kredyty bankowe, pożyczki lub obligacje), wpłat klientów oraz środków wypracowanych w toku działalności operacyjnej. Grupa Lokum zakłada, że zakupy gruntów powinny nastąpić w 2015 r. lub 2016 r.

Oferta publiczna akcji Lokum Deweloper obejmuje do 5 mln akcji nowej emisji. Oferta jest skierowana do krajowych inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych. Przewiduje się, że inwestorom indywidualnym zaoferowanych zostanie łącznie do ok. 15 proc. akcji oferowanych.

Zapisy w transzy inwestorów indywidualnych będą przyjmowane od 12 do 19 października 2015 r. po cenie maksymalnej, która zostanie podana do publicznej wiadomości 9 października. Pojedynczy zapis musi opiewać na co najmniej 10 akcji.

Cena emisyjna akcji zostanie opublikowana 20 października, po zakończeniu procesu budowy Księgi Popytu. Cena ta będzie jednakowa dla obu transz i nie wyższa od ceny maksymalnej. Również 20 października opublikowana zostanie ostateczna liczba akcji oferowanych, w tym ich liczba w poszczególnych transzach.

Oferującym jest Dom Maklerski Navigator, a współoferującym Millennium Dom Maklerski.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych