PARTNER PORTALU

Lokum Deweloper o krok bliżej do debiutu

Od 12 października 2015 r. rozpoczynają się zapisy na akcje Lokum Deweloper dla inwestorów indywidualnych. Zapisy będą przyjmowane po cenie maksymalnej ustalonej na 20 zł.

Autor: HouseMarket.pl 09 października 2015 15:20

W ramach pierwszej oferty publicznej Lokum Deweloper zaoferuje do 5 mln nowych akcji, z emisji których planuje pozyskać około 97,1 mln zł netto. Środki pozyskane z emisji akcji Lokum Deweloper zamierza przeznaczyć na zakup działek we Wrocławiu lub w Krakowie pod nowe projekty deweloperskie oraz na pokrycie części wydatków związanych z ich realizacją. Grupa Lokum zakłada, że zakupy gruntów powinny nastąpić w 2015 r. lub 2016 r.

Zapisy na akcje w transzy inwestorów indywidualnych będą przyjmowane od 12 do 19 października 2015 r. w punktach obsługi klienta Millennium DM, DM mBanku, DM PKO BP, DM BOŚ, DM BZ WBK, BM Banku BPH oraz BM Alior Banku. Przewiduje się, że inwestorom indywidualnym zaoferowanych zostanie łącznie do ok. 15 proc. akcji oferowanych.

Cena emisyjna akcji zostanie opublikowana 20 października, po zakończeniu procesu budowy Księgi Popytu. Cena ta będzie jednakowa dla obu transz i nie wyższa od ceny maksymalnej. Również 20 października opublikowana zostanie ostateczna liczba akcji oferowanych, w tym ich liczba akcji w poszczególnych transzach. Akcje zostaną przydzielone inwestorom 27 października.

Oferującym jest Dom Maklerski Navigator, a współoferującym Millennium Dom Maklerski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych