PARTNER PORTALU

Lokum Deweloper powiększa bank ziemi w Krakowie

Grupa Lokum Deweloper, lider w segmencie mieszkań o podwyższonym standardzie we Wrocławiu, zawarła umowę kupna działki o powierzchni 3,9 ha przy ul. Walerego Sławka w Krakowie. Wartość transakcji wynosi 40,2 mln zł.

Autor: HouseMarket.pl 28 lipca 2016 16:39

W maju br. spółka zakupiła już sąsiadującą działkę o powierzchni 0,5 ha, dzięki czemu obecnie dysponuje gruntem o łącznej powierzchni 4,4 ha, na którym planuje wybudować osiedle wielorodzinne o podwyższonym standardzie. Inwestycja obejmie docelowo około 970 lokali o łącznej powierzchni użytkowej ok. 55 tys. mkw. Rozpoczęcie prac planowane jest na pierwszy kwartał 2017 r.

Lokum Deweloper posiada także działkę w Krakowie przy ul. Kobierzyńskiej o powierzchni 3,1 ha, na której powstanie 571 lokali o łącznej powierzchni użytkowej ok. 31 tys. mkw. Projekt ten trafi do sprzedaży już w trzecim kwartale 2016 r.

- Jednym z naszych głównych celów jest zwiększanie skali działalności. Drogą do jego realizacji będzie zaistnienie na największych rynkach w Polsce poza Wrocławiem, czyli krakowskim, a w dalszej perspektywie warszawskim. Wraz z kupnem działki przy ul. Walerego Sławka stawiamy kolejny krok w kierunku budowy silnej pozycji w stolicy Małopolski, gdzie nasz bank ziemi umożliwia realizację już ponad 1500 lokali - mówi Bartosz Kuźniar, prezes zarządu Lokum Deweloper.

W najbliższych tygodniach firma rozpocznie pierwszą inwestycję w Krakowie.

- Przy jej realizacji czerpać będziemy z wieloletniego doświadczenia z rynku wrocławskiego. Stawiamy na dobrze zlokalizowane projekty o podwyższonym standardzie i dużej skali, dla których będziemy pełnić rolę generalnego wykonawcy – dodaje prezes.

Zakup działki w Krakowie przy ul. Walerego Sławka stanowi pełną realizację celów emisyjnych ubiegłorocznej oferty publicznej akcji Lokum Deweloper. Transakcja zakupu została sfinansowana właśnie z emisji akcji, a także emisji obligacji serii C.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych