PARTNER PORTALU

Lokum Deweloper powraca do planów debiutu na GPW

Lokum Deweloper ogłosił nowy harmonogram oferty publicznej akcji. Zapisy w transzy inwestorów indywidualnych będą przyjmowane od 17 do 19 listopada br.

Autor: HouseMarket.pl 09 listopada 2015 12:28

- Mamy pełne przekonanie do strategii realizowanej przez naszą spółkę. Konsekwentnie umacniamy swoją pozycję we Wrocławiu, a na kolejne lata planujemy wyjście na nowe rynki. Wszystko to poparte jest solidnymi wynikami finansowymi, w tym ponadprzeciętną na tle rynku rentownością netto. Wierzymy, że te argumenty trafiają w potrzeby inwestorów i mimo, że warunki na rynku pierwotnym nadal oceniamy jako wymagające – zdecydowaliśmy o powrocie z ofertą publiczną akcji – mówi Bartosz Kuźniar, prezes zarządu Lokum Deweloper.

Oferta publiczna akcji Lokum Deweloper obejmuje do 5 mln nowych akcji. Środki z oferty Lokum zamierza przeznaczyć na zwiększenie skali działalności, w tym przede wszystkim zakup działek we Wrocławiu lub w Krakowie pod projekty deweloperskie oraz na pokrycie części wydatków związanych z ich realizacją.

Oferta jest skierowana do krajowych inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych. Przewiduje się, że inwestorom indywidualnym zaoferowanych zostanie łącznie do ok. 15 mln akcji oferowanych.

Zapisy w transzy inwestorów indywidualnych będą przyjmowane od 17 do 19 listopada 2015 r. Zapisy będzie można składać w punktach obsługi klienta Millennium DM, DM mBanku, DM PKO BP, DM BOŚ, DM BZ WBK, BM Banku BPH oraz BM Alior Banku.

Cena emisyjna akcji zostanie opublikowana 20 listopada, po zakończeniu procesu budowy Księgi Popytu. Cena ta będzie jednakowa dla obu transz i nie wyższa od ceny maksymalnej. Również 20 listopada opublikowana zostanie ostateczna liczba akcji oferowanych, w tym ich liczba w poszczególnych transzach. Akcje zostaną przydzielone inwestorom 27 listopada.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych