PARTNER PORTALU

Lokum Deweloper: Teraz giełda, potem... Kraków

Lokum Deweloper zadebiutował na GPW. Kolejnym krokiem firmy jest wejście w 2016 roku na mieszkaniowy rynek Krakowa i w 2017 - Warszawy.

Autor: PAP/HouseMarket.pl 15 grudnia 2015 14:09

- Szukamy kolejnych działek w Krakowie i prowadzimy negocjacje. Nasze wejście do Krakowa planowane jest na 2016 rok - powiedział Bartosz Kuźniar, prezes Lokum Deweloper podczas debiutu na giełdzie. - W Krakowie planujemy powielić model biznesowy, który realizujemy we Wrocławiu. Docelowo planujemy kilka inwestycji w Krakowie - dodał.

Pierwsze krakowskie mieszkania mogą pojawić się w połowie 2016 roku. Kolejnym celem spółki jest rynek warszawski. Wejście dewelopera na rynek warszawski planowane jest na rok 2017. Spółka prowadzi już negocjacje w Warszawie.

Lokum Deweloper zadebiutował na GPW we wtorek. Kurs akcji spółki na otwarciu w pierwszym dniu notowań spadł o 16,5 proc. do 10,02 zł.

W niedawnej ofercie publicznej Lokum Deweloper sprzedał 3 mln akcji. Inwestorom indywidualnym zaoferowano 307.972 akcji, a inwestorom instytucjonalnym 2.692.028 akcji. Cenę emisyjną Lokum Deweloper ustalił na 12 zł za akcję.

Pierwotnie spółka planowała wyemitować do 5 mln akcji. Cena maksymalna w ofercie publicznej Lokum Deweloper została ustalona na 20 zł, później jednak obniżono ją do 15 zł.

Środki z oferty Grupa Lokum zamierza przeznaczyć na zwiększenie skali działalności, w tym przede wszystkim zakup działek we Wrocławiu lub w Krakowie pod projekty deweloperskie oraz na pokrycie części wydatków związanych z ich realizacją. Deweloper nabył w poniedziałek działkę we Wrocławiu o powierzchni około 4 ha, gdzie powstanie co najmniej kilkaset mieszkań.

Biorąc pod uwagę ostateczną cenę emisyjną i liczbę oferowanych akcji, łączna wartość oferty publicznej akcji Lokum Deweloper wyniosła 36 mln zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych