PARTNER PORTALU

Lokum Deweloper trzyma poziom

Lokum Deweloper sprzedaż lokali wzrosła o 42 proc. r/r do 438, a liczba umów rezerwacyjnych na koniec czerwca była ponad trzykrotnie wyższa niż w roku ubiegłym. Deweloper utrzymał ponadprzeciętne marże na sprzedaży i silną pozycję finansową.

Autor: HouseMarket.pl 09 sierpnia 2017 09:06

- Zgodnie z tegorocznym harmonogramem realizacji inwestycji, większość rozpoznań lokali będzie miała miejsce w IV kwartale. Stąd osiągnięte w I połowie roku przychody są relatywnie niskie, lecz będą dynamicznie rosnąć w kolejnych miesiącach, co znajdzie odzwierciedlenie w zysku spółki. W lipcu rozpoczęliśmy przekazania mieszkań z etapu VI osiedla Lokum di Trevi, a w nadchodzących miesiącach rozpoznane w przychodach będą inwestycje, których realizacja właśnie jest finalizowana: Lokum di Trevi VII oraz Lokum Victoria IIa, IVa i IVb – mówi Bartosz Kuźniar, prezes zarządu Lokum Deweloper.

Potencjał rozpoznań lokali w 2017 roku w wysokości 679 lokali został zrealizowany w 81 proc. - umowami deweloperskimi, przedwstępnymi i rezerwacyjnymi objętych zostało już 526 lokali, które trafią do klientów w tym roku. Ten sam wskaźnik dla przyszłego roku wynosi 27 proc. Grupa zawarła już 282 umowy deweloperskie, przedwstępne i rezerwacyjne na lokale, które zostaną przekazane w 2018 roku.

Odnotowany w I połowie roku 42-procentowy wzrost sprzedaży r/r był generowany głównie dzięki dwóm wrocławskim inwestycjom – Lokum Victoria (280 sprzedanych lokali) oraz Lokum di Trevi (145). Ponadto firma zawarła w pierwszym półroczu 190 umów rezerwacyjnych, w tym 43 umowy dla inwestycji krakowskich.

Oferta Lokum Deweloper dla klientów pozostaje na historycznie wysokim dla grupy poziomie. Na koniec czerwca Lokum Deweloper miał w swojej ofercie 914 lokali (wobec 1164 lokali na koniec marca), a liczba lokali w realizacji wzrosła do 1841 z 1470 na koniec pierwszego kwartału.

Pomimo ujemnego wyniku netto w I półroczu oraz przedterminowego wykupu obligacji serii B (30 mln zł) w kwietniu, grupa utrzymuje silną pozycję finansową. Na koniec czerwca 2017 r. dysponowała ponad 84 mln zł gotówki i ekwiwalentów, a zadłużenie netto grupy wynosiło na koniec I półrocza 81,1 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych