PARTNER PORTALU

Lokum Deweloper z prywatną emisją obligacji

Lokum Deweloper przeprowadził prywatną emisję trzyletnich obligacji serii C o łącznej wartości nominalnej 40 mln zł.

Autor: HouseMarket.pl 18 lipca 2016 12:36

18 lipca obligacje zostały przydzielone inwestorom. Pozyskane środki Lokum Deweloper przeznaczy na sfinansowanie prowadzonych oraz planowanych przez grupę projektów deweloperskich, w tym także zakup nowych gruntów.

Lokum Deweloper przydzielił 40 tys. obligacji serii C o wartości nominalnej 1 tys. zł każda, czyli o łącznej wartości nominalnej 40 mln zł. Są to obligacje trzyletnie o zmiennym oprocentowaniu równym stawce WIBOR 6M powiększonym o marżę w wysokości 3,60 proc. w skali roku. Obligacje zostały wyemitowane jako niezabezpieczone. Organizatorem emisji i oferującym był Dom Maklerski Navigator.

- Emisja obligacji serii C to kolejny udany krok w rozwoju spółki. Zgodnie z naszymi przewidywaniami oferta cieszyła się dużym zainteresowaniem inwestorów. Pozyskane środki przeznaczymy na uruchomienie nowych inwestycji i zakup uprzednio zakontraktowanych gruntów – powiedział Bartosz Kuźniar, prezes Lokum Deweloper.

- Bardzo dobry standing finansowy grupy Lokum Deweloper, prowadzone obecnie oraz planowane w najbliższej przyszłości projekty oraz dobre zarządzanie grupą przekonały inwestorów do inwestycji w obligacje spółki, pomimo dużego nasycenia rynku obligacjami deweloperów. Obligatariusze to wyłącznie inwestorzy instytucjonalni – dodał Mateusz Mucha, menadżer odpowiedzialny za dział obligacji korporacyjnych w Domu Maklerskim Navigator.

Zamiarem spółki jest wprowadzenie obligacji serii C do obrotu na rynku Catalyst. Są już tam notowane dwie poprzednie serie, każda o wartości 30 mln zł: A (emisja w październiku 2014 r.) oraz B (emisja w grudniu 2015 r.).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych