PARTNER PORTALU

Lone Star zebrał zapisy na sprzedaż akcji GTC

Po pierwszym tygodniu przyjmowania zapisów w wezwaniu na akcje GTC, ogłoszonym przez Lone Star, złożono zapisy na sprzedaż 79,9 mln akcji, reprezentujących 22,7 proc. udziału w kapitale GTC - podał Lone Star. Zmieniła się również cena, po jakiej nabywane mają być akcje w ramach wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki - z 6,1 do 5,5 zł.

Autor: PAP 25 maja 2015 17:50

"Biorąc pod uwagę udział Lone Star w GTC przed ogłoszeniem wezwania wynoszący 32,5 proc., aktualny stan zapisów umożliwiłby Lone Star osiągnięcie udziału 55,2 proc. w kapitale zakładowym GTC" - podano w komunikacie.

Zapisy w wezwaniu, po cenie 5,5 zł za akcję GTC, potrwają do 3 czerwca. Podmiotem pośredniczącym w wezwaniu jest Ipopema Securities.

Pod koniec marca Lone Star wezwał do sprzedaży 117 685 000, czyli 33,5 proc. akcji GTC po 6,1 zł za akcję w dniach 18-22 maja i po 5,5 zł od 23 maja do 3 czerwca.

Wezwanie zostało ogłoszone pod warunkiem m.in. podjęcia przez walne zgromadzenie akcjonariuszy uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego GTC w drodze emisji akcji z prawem poboru.

Tymczasem w kwietniu walne zgromadzenie GTC po raz kolejny nie podjęło uchwały o emisji do 140 mln akcji serii K z prawem poboru. Środki z emisji spółka chciała przeznaczyć na akwizycje oraz budowę projektów.

W maju Lone Star podjął decyzję o nabywaniu akcji GTC, na które zostaną złożone zapisy w wezwaniu, pomimo nieziszczenia się warunków związanych z emisją akcji przez spółkę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych