PARTNER PORTALU

Marcin Drobek prezesem Dom Development Construction

Od maja 2018 roku do zespołu Grupy Dom Development dołączył Marcin Drobek. Objął stanowisko Prezesa Zarządu nowo powołanej spółki Dom Development Construction.

Autor: housemarket.pl 08 maja 2018 11:02

Marcin Drobek będzie odpowiedzialny za rozwój generalnego wykonawstwa w ramach działalności Grupy Dom Development w Warszawie. Jest związany z branżą budowlaną od początku swojej kariery zawodowej, początkowo jako majster, kierownik budowy, a następnie na stanowiskach kierowniczych, menedżerskich i zarządczych. W latach 2004-2018 związany był z firmą Unibep od 2014 r jako Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Budownictwa. Jest absolwentem Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej.

Dom Development Construction będzie realizować część inwestycji mieszkaniowych Grupy w Warszawie jako jej generalny wykonawca. Pozostałe inwestycje, tak jak dotychczas, będą realizowane w ramach współpracy z zewnętrznymi generalnymi wykonawcami. Utworzenie nowej spółki miało na celu dywersyfikację sposobu realizacji dotychczasowych inwestycji, w obliczu wyzwań na rynku budowlanym i tym samym utrzymanie dotychczasowej efektywności działalności Grupy.

W ramach Grupy Dom Development projekty w formule generalnego wykonawcy z powodzeniem realizuje od 10 lat firma Euro Styl, trójmiejski deweloper, który wszedł w jej skład w czerwcu 2017 roku.

- Cieszymy się, że do naszego grona dołączył ceniony na rynku specjalista, z bogatym doświadczeniem w kompleksowej realizacji inwestycji mieszkaniowych. Rozwijamy własne generalne wykonawstwo w odpowiedzi na obserwowane na rynku problemy branży budowlanej między innymi z siłą roboczą czy płynnością. Oprócz wiedzy i doświadczenia Marcina Drobka, bazujemy także na kompetencjach naszej spółki zależnej - Euro Styl, która posiada generalne wykonawstwo w swoich strukturach i od lat z sukcesem realizuje w tej formule inwestycje w Trójmieście. Chcemy, by Dom Development Construction był odpowiedzialny za inwestycje na terenie Warszawy – mówi Jarosław Szanajca, Prezes Zarządu Dom Development. 

- Dołączenie do zespołu Grupy Dom Development to dla mnie nowe, ciekawe wyzwanie zawodowe. Grupa jest mi bardzo dobrze znana, pracując w strukturach zewnętrznego generalnego wykonawcy wielokrotnie nadzorowałem projekty dla Dom Development i ceniłem sobie tę współpracę. Obecnie jako Prezes Dom Development Construction będę rozwijał generalne wykonawstwo w ramach Grupy Dom Development i nadzorował budowę wybranych, nowych inwestycji w Warszawie – mówi Marcin Drobek, nowo powołany Prezes Zarządu Dom Development Construction. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych