PARTNER PORTALU

Marvipol bije rekordy sprzedaży

Motoryzacyjno-deweloperski holding osiągnął w okresie I-III kw. 2017 r. 612,1 mln zł skonsolidowanych przychodów z działalności kontynuowanej i wydzielanej. Wypracowane po 9 miesiącach 53,6 mln zł zysku netto, daje 13 procentowy wzrost w stosunku do analogicznego okresu z roku ubiegłego. To najlepszy wynik w dotychczasowej historii Marvipol.

Autor: housemarket.pl 27 listopada 2017 13:59

- Dzięki konsekwentnie realizacji strategii rozwoju grupy Marvipol wydatnie przybliżyliśmy się do osiągnięcia celu na ten rok, jakim jest zakończenie 2017, ostatniego roku funkcjonowania grupy w obecnym kształcie, z rekordowym wynikiem netto. Motorem napędowym wyników w okresie I-III kw. 2017 r. był segment motoryzacyjny, którego przychody wzrosły w analizowanym okresie o 17 proc., a zysk netto – o 23 proc. Z kolei segment deweloperski ma potencjał, by mocnym akcentem zakończyć IV kwartał 2017 r. Biorąc pod uwagę harmonogram realizowanych inwestycji, w ostatnim kwartale 2017 r. możemy rozpoznać w wynikach sprzedaż około 360 mieszkań, wobec 140 ujętych w wynikach za I-III kw. 2017 r. — komentuje Mariusz Książek, prezes Marvipol. 

W segmencie deweloperskim w okresie I-III kw. 2017 r. zostały zawarte i opłacone 572 umowy sprzedaży lokali mieszkalnych i użytkowych netto (po uwzględnieniu rezygnacji), o 36 proc. więcej niż rok wcześniej. W samym III kw. 2017 r. odnotowano 208 umów, wobec 129 w III kw. 2016 r. (61 proc. wzrost rdr.). W drugim z obszarów biznesu deweloperskiego – magazynowym, Marvipol odnotował w okresie I-III kw. 14,2 mln zł zysku netto, związanego m.in. ze sprzedażą projektu magazynowego w Konotopie pod Warszawą.

Grupę Marvipol tworzą dziś spółki działające w dwóch oddzielnych segmentach – deweloperskim (mieszkaniowym i magazynowym) oraz motoryzacyjnym. Zgodnie z planem podziału działalność deweloperska grupy trafi do Marvipol Development w zamian za akcje tejże spółki dla Akcjonariuszy Marvipol. W ramach operacji na każdą posiadaną akcję Marvipol akcjonariusze otrzymają 1 akcję Marvipol Development.

Biznes motoryzacyjny będzie z kolei dalej rozwijany w ramach spółki Marvipol, która zmieni nazwę na British Automotive Holding S.A. Na początku listopada br. Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny oraz memorandum informacyjne Marvipol Development. Z kolei przed tygodniem Akcjonariusze zdecydowali o podziale Marvipol oraz o zmianie nazwy spółki na British Automotive Holding. Zmiany te oczekują na rejestracją w Krajowym Rejestrze Sądowym. Zakończenie procesu podziału i debiut Marvipol Development na GPW planowane są grudzień 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych