PARTNER PORTALU

Marvipol dynamicznie zwiększa sprzedaż mieszkań

Stołeczny deweloper zawarł w lutym 76 umów sprzedaży lokali mieszkalnych i użytkowych, o 55 proc. więcej niż rok wcześniej. O dynamicznym wzroście przesądził skokowy wzrost sprzedaży mieszkań w sztandarowej inwestycji Marvipolu – Central Park Ursynów.

Autor: HouseMarket.pl 04 marca 2016 09:50

Wartość zawartych umów wyniosła 26,5 mln zł (wzrost o 49 proc.), a powierzchnia użytkowa zakontraktowanych lokali wyniosła 4,3 tys. mkw., o 59 proc. więcej niż w lutym 2015 r. Od początku roku Marvipol zawarł umowy sprzedaży 114 lokali (wzrost o 58 proc. rdr.), o powierzchni 6,7 tys. mkw., (wzrost o 59 proc.), o wartości 40,5 mln zł (wzrost o 41 proc.).

Na koniec lutego Marvipol miał w ofercie 556 mieszkań i lokali usługowych, z czego 64 stanowiły gotowe lokale. Posiadane przez spółkę grunty pozwalają na wybudowanie dodatkowych 2,26 tys. lokali.

O tak dynamicznym wzroście przesądziły bardzo dobre wyniki sprzedaży mieszkań w wieloetapowej inwestycji Central Park Ursynów. W lutym Marvipol zawarł 65 umów sprzedaży lokali w tym projekcie, o 62 proc. więcej niż rok wcześniej. Skokowy wzrost to zasługa m.in. wprowadzenia do sprzedaży nowego budynku, powstającego w ramach etapu Lake Park Apartments.

W ocenie Mariusza Poławskiego, członka zarządu Marvipol, dalszy dynamiczny wzrost sprzedaży stymulować będzie m.in. poszerzenie oferty mieszkaniowej spółki o nowe inwestycje: Riviera Park, zlokalizowana na stołecznym Żeraniu oraz Bemowo Residence. Obie inwestycje od końca lutego br. dostępne są w przedsprzedaży.

– Zarówno Riviera Park, która w naszych planach ma stać się drugim z filarów sprzedaży Marvipol w najbliższych latach, jak i Bemowo Residence już dziś cieszą się dużym zainteresowaniem klientów. Zakładamy, że w kolejnych miesiącach ich komercjalizacja będzie istotnie wpływać na osiągane przez Spółkę wyniki sprzedażowe – mówi Mariusz Poławski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych