PARTNER PORTALU

Marvipol kupuje działki na Saskiej Kępie i Powiślu

Giełdowy deweloper pozyskuje grunty pod nowe inwestycje mieszkaniowe w Warszawie. Marvipol zawarł umowę przedwstępną kupna nieruchomości zlokalizowanej na Pradze Południe. Wartość transakcji to 16,5 mln zł.

Autor: HouseMarket.pl 28 lipca 2016 09:35

Ostateczna umowa zakupu ma zostać zawarta najpóźniej do końca roku. Deweloper kupił również działkę na stołecznym Powiślu, płacąc 13,8 mln zł.

Działka zlokalizowana na Saskiej Kępie ma powierzchnię 0,88 ha. Marvipol planuje zrealizowanie na nieruchomości projektu mieszkalnego o podwyższonym standardzie, w ramach którego powstanie blisko 300 mieszkań i lokali użytkowych. Z kolei na parceli w Śródmieściu giełdowy deweloper planuje zrealizować ekskluzywny apartamentowiec z około 50 lokalami.

Mariusz Książek, prezes Marvipol, informuje, że giełdowa grupa pracuje nad zakupem kolejnych nieruchomości pod projekty mieszkaniowe. Niewykluczone, że do kolejnych transakcji dojdzie jeszcze w najbliższych tygodniach.

– Zgodnie ze strategią rozwoju segmentu mieszkaniowego poszukujemy również dobrze zlokalizowanych i skomunikowanych działek pod mniejsze projekty, które będą stanowić uzupełnienie dla naszych obecnych wieloetapowych projektów na Ursynowie i Żeraniu – informuje Mariusz Książek.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy firma Marvipol kupiła, oprócz działek na Powiślu i Saskiej Kępie, jeszcze trzy nieruchomości: na Żeraniu, Ochocie i Bemowie. Na koniec pierwszego półrocza 2016 r. wolumen mieszkań i lokali usługowych możliwych do wybudowania na posiadanych przez grupę działkach przekraczał 2,6 tys. lokali.

Grupa Marvipol to jeden z czołowych warszawskich deweloperów. Ma na swoim koncie 20 zrealizowanych inwestycji mieszkaniowych i komercyjnych z 270 tys. mkw. Obecnie grupa Marvipol komercjalizuje siedem inwestycji mieszkaniowych. Spółki wchodzące w skład grupy Marvipol są również generalnymi importerami lub wyłącznymi przedstawicielami na Polskę marek samochodów Jaguar, Land Rover i Aston Martin.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych