PARTNER PORTALU

Marvipol kupuje grunt i zapowiada inwestycję na 1000 mieszkań

Deweloper finalizuje zakup nieruchomości na bliskiej Białołęce. Nad Kanałem Żerańskim powstanie blisko tysiąc mieszkań i apartamentów. Inwestycja ruszy na początku 2016 r.

Autor: HouseMarket.pl 08 lipca 2015 12:16

Marvipol kupuje 5,3 ha gruntów pod nowe inwestycje.

- Jesteśmy usatysfakcjonowani, że wielomiesięczne prace nad pozyskaniem gruntów o odpowiedniej charakterystyce przyniosły owoce w postaci porozumienia z firmą Veolia Energia Warszawa S.A. ws. zakupu nieruchomości na Białołęce. Nabywamy grunt dobrze skomunikowany z lewą stroną Warszawy, z olbrzymim potencjałem, pozwalający na stworzenie pełnowartościowego kwartału zabudowy mieszkaniowej wzbogaconej o bogate funkcje usługowe i rekreacyjne. Jestem przekonany, że projekt w sąsiedztwie ul. Modlińskiej stanie się impulsem dla zrównoważonego, harmonijnego rozwoju tej części Białołęki - mówi Mariusz Książek, prezes Marvipolu.

Bartosz Puzdrowski, kierujący segmentem deweloperskim Grupy Marvipol, informuje, że prace przygotowawcze do uruchomienia nowej inwestycji Grupy już się rozpoczęły. – Zakładamy, że finalizacja transakcji to już tylko formalność. Chcemy, by najpóźniej wiosną 2016 r. rozpoczęła się budowa i sprzedaż mieszkań w tej inwestycji. Zakładamy, że w ramach projektu powstanie blisko tysiąc mieszkań – informuje Bartosz Puzdrowski.

Mariusz Książek podkreśla, że zakup działki na Białołęce nie wyczerpuje apetytów grupy na grunty budowlane. – Poszukujemy i negocjujemy zakup gruntów o łącznym potencjalne porównywalnym do tego, jaki kryją działki na Białołęce. Nasz budżet na zakupy gruntów na 2015 r. wynosi co najmniej 60 mln zł, a w przypadku pojawienia się atrakcyjnych okazji zakupowych może on ulec zwiększeniu – zaznacza Mariusz Książek.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych