PARTNER PORTALU

Marvipol ma apetyt na więcej

Giełdowa spółka umacnia swoją pozycję na rynku długu korporacyjnego. W ramach drugiej tegorocznej emisji obligacji Marvipol pozyskał od inwestorów 66 mln zł. Wobec wysokiego popytu na trzyletnie, niezabezpieczone papiery dłużne serii U spółka zdecydowała się zwiększyć wartość emisji z początkowo planowanych 50 mln zł. Pozyskane środki spółka zamierza zainwestować w rozwój segmentu deweloperskiego, w tym współfinansowanie zakupu działek pod kolejne projekty mieszkaniowe.

Autor: HouseMarket.pl 14 listopada 2017 16:21

- Marvipol po raz kolejny udowodnił, że jest pożądanym partnerem biznesowym dla wiodących instytucji finansowych w Polsce. Duże zainteresowanie długiem korporacyjnym Marvipol, przekraczające nasze pierwotne oczekiwania, utwierdza nas w przekonaniu o słuszności obranej ścieżki rozwoju spółki oraz o nadzwyczajnym potencjale dalszego wzrostu naszej działalności. Model biznesu Marvipol, konsekwencja i skuteczność w działaniu zyskują uznanie w coraz szerszym kręgu inwestorów. To ze względu na wysoki popyt na nasz dług korporacyjny ze strony nowych, wiodących inwestorów zdecydowaliśmy się zwiększyć wartość emisji obligacji – komentuje Mariusz Książek, prezes Marvipol.

W ramach oferty obligacji serii U przydzielono 6,6 tys. obligacji o nominale 10 tys. zł. Kupon obligacji będzie płatny w okresach półrocznych, a ich wykup nastąpi po trzech latach.

Prezes giełdowej spółki informuje, że środki z emisji zostaną przeznaczone na inwestycje w nowe projekty deweloperskie.

– W 2016 i 2017 r. Marvipol zainwestował już blisko 0,25 mld zł w zakup działek pod nowe projekty mieszkaniowe oraz w inwestycje magazynowe. Dywersyfikując działalność w segmencie deweloperskim istotnie zwiększyliśmy skalę działalności w biznesie magazynowym oraz weszliśmy na mieszkaniowy rynek Trójmiasta, kupując dwie działki w centrum Gdańska. Na rodzimym, warszawskim rynku mieszkaniowym skoncentrowaliśmy się na projektach ze średniej i wyższej półki, zlokalizowanych w najbardziej pożądanych przez klientów miejscach stolicy. Nieustannie pracujemy nad pozyskaniem kolejnych atrakcyjnych działek, stawiając na projekty pozwalające na uruchomienie inwestycji w perspektywie 12 miesięcy od zakupu. Obecnie prowadzimy zaawansowane rozmowy w sprawie zakupu kilku atrakcyjnych nieruchomości. Niewykluczone, że jeszcze w tym roku znacząca część z pozyskanych z emisji obligacji środków zostanie wykorzystana do sfinansowania nowych inwestycji – informuje Mariusz Książek.

Grupę Marvipol tworzą dziś spółki działające w dwóch oddzielnych segmentach – deweloperskim (mieszkaniowym i magazynowym) oraz motoryzacyjnym. Proces podziału grupy na dwa niezależne od siebie giełdowe, jednolite biznesowo podmioty jest bliski zakończenia. 7 listopada Komisja Nadzoru Finansowego zaakceptowała prospekt emisyjny Marvipol Development, otwierając drogę do finalizacji planu podziału. Zgodnie z planem, działalność deweloperska grupy trafi do Marvipol Development w zamian za akcje tejże spółki dla Akcjonariuszy Marvipol S.A. W ramach operacji na każdą posiadaną akcję Marvipol akcjonariusze otrzymają 1 akcję Marvipol Development. Biznes motoryzacyjny będzie z kolei dalej rozwijany w ramach spółki Marvipol, która docelowo zmieni nazwę na British Automotive Holding. Zakończenie procesu podziału i debiut Marvipol Development na GPW planowane są na czwarty kwartał 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych