PARTNER PORTALU

Marvipol ma nowy cel - dwucyfrowy

Deweloper zamknął 2015 rok z 600 umowami sprzedaży mieszkań, przekraczając plan sprzedażowy. Nowy cel to osiągnięcie dwucyfrowych wzrostów sprzedaży.

Autor: HouseMarket.pl 07 stycznia 2016 09:01

Giełdowa spółka może również pochwalić się znaczącą poprawą wskaźników finansowych. Na koniec 2015 r. szacunkowy poziom długu netto grupy wyniósł 91,2 mln zł wobec 196,1 mln zł rok wcześniej.

– Ambitne cele sprzedażowe 2015 r. postawione przed kluczowymi segmentami biznesowymi Marvipolu zostały osiągnięte, bezdyskusyjnie możemy uznać miniony rok za udany. Na pochwałę zasługuje zarówno segment deweloperski, który przy ograniczonej podaży mieszkań w ofercie przekroczył plan sprzedaży o blisko 10 proc., jak i segment motoryzacyjny, który już drugi rok z rzędu może pochwalić się dwucyfrowym wzrostem sprzedaży. 2015 r. zamknęliśmy nie tylko z lepszymi niż oczekiwane wynikami sprzedaży, ale również mocną pozycją finansową i uporządkowanym bilansem. Upłynniając zapasy, sprzedając i refinansując część aktywów, o ponad połowę zmniejszyliśmy zadłużenie netto, tworząc finansowe podstawy pod dalszą ekspansję – analizuje Mariusz Książek, prezes Marvipolu.

Prezes giełdowej spółki podkreśla, że dzięki wytężonej pracy w minionym roku, Grupa Marvipol ma potencjał, by 2016 r. upłynął pod znakiem wzrostów sprzedaży kluczowych segmentów biznesu. – Celem na 2016 r. będzie wypracowanie, zarówno w biznesie deweloperskim jak i motoryzacyjnym, wysokich dwucyfrowych wzrostów sprzedaży. W 2016 r. planujemy ruszyć z budową i sprzedażą mieszkań w projekcie Riviera Park zlokalizowanym nieopodal Kanału Żerańskiego, wystartować z inwestycją na bliskim Bemowie, jak również uruchomić kolejny etap osiedla Central Park Ursynów. W segmencie motoryzacyjnym wydarzeniem roku będzie premiera Jaguar F-Pace, pierwszego SUV w historii marki Jaguar, który powinien stać się jednym z naszych bestsellerów – informuje Mariusz Książek.

Marvipol ma na swoim koncie 20 zrealizowanych inwestycji mieszkaniowych i komercyjnych z 270 tys. mkw. PUM/PUU. Obecnie Grupa Marvipol komercjalizuje 6 inwestycji mieszkaniowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych