PARTNER PORTALU

Marvipol ma za sobą udaną emisję

Marvipol pozyskał od inwestorów ponad 80 mln zł w ramach emisji niezabezpieczonych obligacji serii T. Pozyskane środki zasilą dalsze działania w ramach strategii deweloperskiej firmy.

Autor: housemarket.pl 08 sierpnia 2017 11:06

- Jesteśmy zbudowani dużym zainteresowaniem papierami dłużnymi Marvipol ze strony inwestorów instytucjonalnych. Stanowi ono dla nas kolejne potwierdzenie słuszności realizowanej strategii rozwoju grupy. Cieszymy się z zaufania, jakie po raz kolejny okazały czołowe, współpracujące z nami od lat instytucje finansowe, jak również z pozyskania nowych obligatariuszy - komentuje Mariusz Książek, prezes Marvipol. 

W ramach oferty obligacji serii T przydzielono 8.008 obligacji o nominale 10 tys zł. Obligacje będą podlegać amortyzacji - 15 proc. emisji zostanie wykupiona po 3 latach, dalsze 15% - po 3,5 roku, a pozostała część po 4 latach od 4 sierpnia 2017 r. - dnia emisji. Kupon obligacji będzie płatny w okresach półrocznych.

Prezes giełdowej spółki informuje, że pozyskane od inwestorów środki zostaną przeznaczone na nowe projekty deweloperskie.

- W ostatnich 12 miesiącach przeznaczyliśmy ponad 200 mln zł na zakup działek pod projekty deweloperskie oraz wkład własny w ich realizację. Chcemy dalej zwiększać aktywność w segmencie deweloperskim, koncentrując się w szczególności na projektach, których komercjalizacja może rozpocząć się w perspektywie 9-12 miesięcy od zakupu gruntu. Wysoko oceniamy perspektywy rozwoju rynków mieszkaniowego i komercyjnego, naszym zdaniem popyt na mieszkania i powierzchnie komercyjne będzie dalej rósł, stymulowany wysokim tempem wzrostu PKB i niezmiennie niskim kosztem pieniądza. Oceniamy, że dodatkowym impulsem dla dynamicznego rozwoju rynku nieruchomości w najbliższym czasie może stać się wprowadzenie polskich regulacji ws. spółek rynku wynajmu nieruchomości - ocenia Mariusz Książek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych