PARTNER PORTALU

Marvipol pierwszy raz w historii wypłaci dywidendę

Giełdowa grupa dewelopersko-motoryzacyjna podzieli się zyskiem z akcjonariuszami. Marvipol zdecydował o przeznaczeniu 4,57 mln zł na wypłatę dywidendy.

Autor: HouseMarket.pl 29 czerwca 2016 12:42

Zarząd Marvipol zapowiada, że w najbliższych miesiącach, przed planowanym podziałem spółki na część motoryzacyjną i deweloperską, opublikuje założenia polityki dywidendowej grupy.

Decyzją zwyczajnego walnego zgromadzenia Marvipol wypłaci dywidendę w wysokości 11 groszy na akcje. Dzień ustalenia praw do dywidendy wyznaczono na 12 lipca, podczas gdy dywidenda zostanie wypłacona 26 lipca.

Uchwała w sprawie dywidendy została przyjęta jednogłośnie, głosami akcjonariuszy mniejszościowych. Główny akcjonariusz – Mariusz Książek, inicjator pomysłu wypłaty dywidendy, nie wziął udziału w głosowaniu, oddając decyzję w tej sprawie giełdowym inwestorom.

- Grupa Marvipol biznesowo dojrzała do tego, by równocześnie dzielić się zyskami oraz skutecznie pomnażać powierzony jej kapitał. Chcemy, by polityka dywidendowa stała się jednym z filarów strategii rozwoju Grupy oraz wzmacniania pozytywnych relacji z akcjonariuszami. Zgodnie z zapowiedziami, w drugiej połowie 2016 r., przed zakończeniem procesu podziału grupy na dwa notowane na głównym rynku GPW jednolite biznesowo spółki: motoryzacyjną i deweloperską, zarząd Marvipol przyjmie założenia polityki dywidendowej grupy, które po podziale staną się fundamentem polityk dywidendowych obu spółek. Jako główny akcjonariusz Marvipol wierzę, że kierunek wyznaczony przez właśnie podjętą decyzję o wypłacie dywidendy będzie kontynuowany – ocenia Mariusz Książek, prezes zarządu Marvipol.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych