PARTNER PORTALU

Marvipol: Rynek mieszkaniowy jest zbyt „nagrzany”

Rynek jest zbyt „nagrzany” - twierdzi Jacek Bielecki, dyrektor ds. Jakości i Rozwoju Marvipol SA. - Redukujemy ryzyko, zmniejszając ofertę i dostosowując ją do aktualnych możliwości rynku nabywczego.

Autor: Housemarket.pl 19 maja 2015 08:43

W 2014 roku Marvipol pobił własny rekord – sprzedał ponad 800 mieszkań. W tym roku jednak trochę to wyhamuje.

- Z naszych obserwacji wynika, że rynek jest zbyt „nagrzany” – mówi Jacek Bielecki, dyrektor ds. Jakości i Rozwoju w Marvipol SA. - Redukujemy ryzyko, zmniejszając ofertę. Przedstawiciel Marvipolu zastrzega jednak, że nie jest to stały trend. – Obserwujemy rynek, rozważamy nowe inwestycje, których realizację rozpoczniemy w przyszłym roku. Jednak ofertę będziemy dostosowywać do aktualnych możliwości rynku nabywczego.

Z obserwacji Jacka Bieleckiego wynika, że dużo firm rozpoczyna inwestycje bez analizy chłonności rynku. – My ostrożnie planujemy inwestycje głównie w segmencie mieszkań popularnych, ale wysokiej jakości.

Zdaniem dyrektora, Polacy cały czas szukają mieszkań małych. – Rodziny mieszkają w 50- a nawet 40-metrowych mieszkaniach, co uważam za substandard, jednak wynika to z możliwości nabywczych – wyjaśnia Jacek Bielecki. – Dlatego też w naszej ofercie przeważają małe mieszkania i to one najlepiej się sprzedają.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych