PARTNER PORTALU

Marvipol sprzedaje gotowe mieszkania

Marvipol koncentruje się na sprzedaży mieszkań z zakończonych już projektów. W pierwszym kwartale podpisał 137 umów przedwstępnych na mieszkania w sześciu inwestycjach, w tym tylko jedna jest w przygotowaniu.

Autor: housemarket.pl 15 maja 2015 09:25

W I kwartale Marvipol - zgodnie z założeniami - zawarł 137 umów sprzedaży lokali mieszkalnych i użytkowych (po uwzględnieniu rezygnacji).  Jak oceniają przedstawiciele firmy do końca 2015 roku spółka może podpisać 550-600 umów sprzedaży.

Segment deweloperski odnotował w pierwszym kwartale 2015 r. 44,25 mln zł skonsolidowanych przychodów, wobec 108,90 mln zł w analogicznym okresie 2014 r. Niższe przychody segmentu spowodowane są mniejszą niż w I kw. 2014 r. liczbą przekazanych nabywcom i rozliczonych w rachunku wyników mieszkań i lokali użytkowych. Wynika to przede wszystkim z faktu, że w I kwartale 2015 roku, inaczej niż rok wcześniej, nie zakończyła się budowa żadnego projektu, a zdecydowana większość mieszkań z budów zakończonych w III kwartale 2014 roku została przez Spółkę bardzo sprawnie przekazana jeszcze w roku ubiegłym - czytamy w raporcie kwartalnym spółki Marvipol.

Niższy poziom przekazań, przy relatywnie nieznacznym obniżeniu poziomu kosztów stałych działalności, zaowocował spadkiem wyniku na działalności (wynik z działalności operacyjnej bez zysku z inwestycji) do 0,97 mln zł (18,91 mln zł w I kw. 2014 r.). W I kwartale segment deweloperski Grupy Marvipol koncentrował się na utrzymaniu optymalnego poziomu sprzedaży mieszkań i lokali usługowych budowanych w ramach inwestycji Central Park Ursynów oraz  maksymalizacji rentowności na sprzedaży gotowych mieszkań z projektów Apartamenty Mokotów Park, ART Eco, Bielany Residence, Hill Park Apartments oraz Osiedle Zielona Italia. Położenie dużego nacisku na rentowność sprzedaży gotowych mieszkań pozytywnie wpłynęła na uzyskiwane marże (wzrost, w stosunku do IV kwartału 2014 r. o 3,2 punktu procentowego) i w efekcie – na wynik segmentu deweloperskiego w I kwartale 2015 r.

Obecnie Grupa Marvipol komercjalizuje sześć projektów mieszkaniowych: gotowe Apartamenty Mokotów Park, ART Eco, Bielany Residence, Hill Park Apartments i Osiedle Zielona Italia oraz będący w realizacji Central Park Ursynów. Firma zawarła dwie umowy przedwstępne na zakup nieruchomości z przeznaczeniem pod nowe inwestycje, zlokalizowanych na Bielanach i na Białołęce.

Zysk netto Marvipolu spadł r/r do 5,2 mln zł w I kw. 2015 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych