PARTNER PORTALU

Marvipol sprzedał w I kwartale br. 146 mieszkań

Marvipol szacuje, że w tym roku znajdzie nabywców na 550-600 mieszkań. Motorem sprzedaży ma być projekt Central Park Ursynów.

Autor: PAP 21 kwietnia 2015 16:26

- W 2015 r. mamy potencjał by sprzedać 550-600 mieszkań. Zakładamy, że w ramach projektu Central Park Ursynów powtórzymy ubiegłoroczny wynik sprzedaży, tj. sprzedamy ponad 400 lokali, uzyskując równocześnie lepsze ceny transakcyjne i tym samym - marże. Pozostałą część wyniku zbuduje nam sprzedaż gotowych lokali - poinformował Mariusz Książek, prezes spółki Marvipol. - Chcemy również w całym roku przekazać klientom około 600 lokali - dodał. W 2014 r. spółka przekazała 918 lokali.

Marvipol znalazł w I kwartale 2015 r. nabywców na 146 mieszkań i lokali użytkowych wobec 271 lokali rok wcześniej. W tym czasie w przychodach spółek z grupy uznano 69 mieszkań i lokali usługowych.

- Nasza strategia sprzedażowa w 2015 r. jest odmienna od ubiegłorocznej. Koncentrujemy się na utrzymaniu wysokiej sprzedaży lokali z projektu Central Park Ursynów oraz maksymalizacji zysków ze sprzedaży pozostałych, gotowych mieszkań - powiedział Książek.

Obecnie w sprzedaży deweloper ma ok. 600 lokali. W 2015 r. uruchomi kolejny etap inwestycji Central Park Ursynów, z blisko 500 lokalami.

- Mamy już pozwolenie praktycznie na całość tego projektu, stąd posiadamy pełną elastyczność w uruchamianiu kolejnych etapów tej inwestycji. Zakładamy, że nowy etap trafi do sprzedaży w II połowie 2015 r., a dokładny termin zależeć będzie od postępów sprzedaży w ramach obecnie realizowanych inwestycji - powiedział prezes.

Dodał, że od kilku miesięcy spółka aktywnie poszukuje gruntów pod nowe inwestycje w Warszawie. Na ich zakup może przeznaczyć do 60 mln zł.

- Środki na ten cel mamy zabezpieczone. Problemem są ceny. Marvipol ma określone strategicznie konkretne oczekiwania co do marż realizowanych na projektach deweloperskich, a obecne, wyśrubowane ceny działek stawiają ich osiągnięcie pod znakiem zapytania - powiedział Książek. - Jesteśmy w procesie zakupu kilku działek o różnej wielkości, stąd możliwe, że w 2015 r. nasz portfel projektów znacząco się powiększy, warunkiem dla tego jest jednak uzyskanie akceptowalnych dla nas cen - dodał.

Książek poinformował, że poziom długu netto spółki na koniec 2015 r. będzie zależał od ewentualnych transakcji zakupu gruntu. Na koniec 2014 r. dług netto Marvipolu wynosił 196 mln zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych