PARTNER PORTALU

Marvipol w portfelu luksemburskiej spółki Mariusza Książka

MK Holding S.à r.l., luksemburska spółka Mariusza Książka, kupiła udziały w spółce Książek Holding i jednocześnie ponad 70 proc. kapitału zakładowego Marvipolu.

Autor: PAP/HouseMarket.pl 07 lipca 2015 22:39

"MK Holding pośrednio nabyło 29.364.131 akcji Marvipol S.A., stanowiących 70,67 proc. kapitału zakładowego, uprawniających do 29.364.131 głosów na Walnym Zgromadzeniu Marvipol S.A., co stanowi 70,67 proc. udziału w ogólnej liczbie głosów na Walnym Zgromadzeniu Marvipol S.A., przy czym nabycie to nastąpiło w drodze nabycia przez MK Holding 1.500 udziałów w spółce Książek Holding sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, które stanowią całość kapitału zakładowego spółki Książek Holding sp. z o.o., tytułem wniesienia ich do MK Holding jako wkładu niepieniężnego przez dotychczasowych wszystkich wspólników Książek Holding sp. z o.o., tj.: Cosinda Holdings Limited i Mariusza Książka" - czytamy w komunikacie.

W efekcie Mariusz Książek jest aktualnie właścicielem 100 proc. udziałów spółki MK Holding S.à r.l., do której z kolei należy 100 proc. udziałów spółki Książek Holding sp. z o.o., zaś Książek Holding sp. z o.o. jest bezpośrednio w posiadaniu 29.364.131 akcji Marvipol S.A. stanowiących 70,67 proc. kapitału zakładowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych