PARTNER PORTALU

Matexi zapowiada dalszy rozwój oferty

Spółka Matexi Polska zrealizowała cele sprzedażowe i strategiczne na rok 2017. Deweloper zapowiada znaczące rozszerzenie oferty w roku 2018.

Autor: housemarket.pl 27 lutego 2018 13:43

Matexi Polska poinformowała, że rok 2017 został zamknięty z wynikiem blisko 300 umów z nowymi klientami, co oznacza znaczne przekroczenie celów sprzedażowych wyznaczonych na rok ubiegły. Ponadto, utrzymana została wysoka dynamika sprzedaży w realizowanych projektach wieloetapowych Kolska od Nowa oraz Apartamenty Marymont. Co najważniejsze, udało się również zrealizować cel strategiczny spółki na rok 2017, którym było przygotowanie nowych projektów oraz realizacja programu inwestycyjnego w celu zapewnienia dalszego, dynamicznego wzrostu udziału Matexi Polska w rynku deweloperskim w kolejnych latach.

W wyniku tych działań belgijski deweloper znalazł się wśród najbardziej aktywnych nabywców gruntów inwestycyjnych na rynku deweloperskim wydając na ten cel prawie 160 mln złotych. W wyniku znaczącego powiększenia banku ziemi, potencjał spółki wzrósł o możliwość budowy kolejnych 1535 lokali pod marką „pomarańczowego M”.

Następstwem aktywnej polityki inwestycyjnej są m.in. wprowadzenie do oferty, wieloetapowego projektu przy ul. Omulewskiej 26, niedawne uruchomienie realizacji na Bemowie, przy ul. Człuchowskiej, a także rozpoczęcie procesu inwestycyjnego na działce przy ul Grzybowskiej 37. Równolegle powiększeniu uległa kubatura projektu na centralnych Bielanach przy ul. Żeromskiego. W trakcie przygotowania jest również kilka kolejnych lokalizacji.

Co ważne, zgodnie z wcześniejszą deklaracją, Matexi pozostaje aktywna na rynku PRS (Private Rental Sector), czego wynikiem jest rozpoczęcie procesu inwestycyjnego na niedawno zakupionej działce przy ul. Puławskiej. Developer jest gotowy do rozmów z zainteresowanymi projektem funduszami inwestycyjnymi. Jednocześnie spółka poinformowała, że przygotowuje się do rozpoczęcia swoich pierwszych projektów deweloperskich poza granicami Warszawy.

Bardzo dobrymi wynikami za ubiegły rok pochwaliła się także macierzysta spółka Matexi w Belgii odnotowując wzrost obrotów, za rok 2017, do ponad 348 mln euro, deweloper umocnił swoją pozycje lidera na rynku belgijskim poprawiając ubiegłoroczny wynik o niemal 50 mln euro. Grupa Matexi potwierdziła także, że Polska jest kluczowym kierunkiem rozwoju na rynkach zagranicznych i planuje dalszy intensywny rozwój swojego programu inwestycyjnego w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych