PARTNER PORTALU

Michał Sołowow sprzedaje Echo Investment

Odwołanie wszystkich obecnych członków rady nadzorczej zakłada projekt uchwały na walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki Echo Investment, które odbędzie się 13 kwietnia. To kolejny krok w kierunku przejęcia kieleckiego dewelopera przez Griffin Group.

Autor: propertynews.pl 17 marca 2015 10:45

Zwołanie zgromadzenia wynika z wniosku, jaki złożyła należąca do Michała Sołowowa spółka FTF Columbus. Projekt uchwały na NWZ zakłada odwołanie wszystkich obecnych członków rady nadzorczej oraz powołanie nowej.

Pod koniec lutego br. firma należąca do Michała Sołowowa zawarła umowę dotyczącą pośredniego zbycia akcji kieleckiego dewelopera na rzecz funduszy Griffin Real Estate i PIMCO.

Echo Investment to firma inwestycyjno-deweloperska z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Firma zrealizowała ponad 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni przekraczającej 1 000 000 mkw. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie

Obecna kapitalizacja giełdowa Echo Investment wynosi około 2,8 mld złotych. Z kolei wartość nieruchomości w portfelu firmy to (zgodnie z oficjanym komunikatem z kwietnia 2014 roku) około 6,5 mld złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych